Informuojame, kad jau įvyko rūšiavimo konteinerių viešasis pirkimas ir 2020 m. gruodžio 30 d. buvo pasirašyta sutartis su konkursą laimėjusiu tiekėju – UAB „Keluva“. Yra nupirkta 5000 vnt. rūšiavimo konteinerių komplektų, kurie bus pristatomi atliekų vežėjams etapais. Pagal pirkimo techninės specifikacijos sąlygas, pirma konteinerių dalis jau pristatyta atliekų vežėjams.

Atkreipiame dėmesį i tai, kad kiekvienais metais atsiranda vis daugiau norinčių rūšiuoti atliekas, 2020 metais Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje iš viso surenkamo atliekų kiekio rūšiuotų atliekų dalis buvo 19 procentų. Džiugina tai, kad vis daugiau gyventojų užsako rūšiavimo konteinerius, todėl pirmu etapu gautus konteinerius atliekų vežėjai dalins eilės tvarka tiems gyventojams, kurie buvo pateikę prašymusrūšiavimo konteineriams gauti anksčiau.Gyventojai galės ir patys atsiimti konteinerius iš minėtų atliekų vežėjų būstinių ir padalinių.

Gyventojai, norintys gauti rūšiavimo konteinerius, prašymus gali pateikti savo seniūnijos atstovams arba atliekų vežėjui pagal aptarnaujamą teritoriją:

 UAB „Nemenčinės komunalininkas“UAB „Nemėžio komunalininkas“
AdresasPiliakalnio g. 50, LT-15175 Nemenčinė, Vilniaus r.Sodų g. 23, LT-13271 Skaidiškių k., Nemėžio sen., Vilniaus r.
TelefonasNemenčinės padalinys (8 5) 238  1157,Avižienių padalinys (8 5) 240 3246(8 5) 235 0398
El. paštas[email protected][email protected][email protected]
Tinklalapiswww.nemenkom.ltwww.nkom.lt
Aptarnaujamos teritorijosAvižienių seniūnijaBezdonių seniūnijaBuivydžių seniūnijaDūkštų seniūnijaMaišiagalos seniūnijaNemenčinės miesto seniūnijaNemenčinės seniūnijaPaberžės seniūnijaRiešės seniūnijaSudervės seniūnijaSužionių seniūnijaZujūnų seniūnijaJuodšilių seniūnijaKalvelių seniūnijaLavoriškių seniūnijaMarijampolio seniūnijaMedininkų seniūnijaMickūnų seniūnijaNemėžio seniūnijaPagirių seniūnijaRudaminos seniūnijaRukainių seniūnijaŠatrininkų seniūnija

Pakuočių rūšiavimo konteinerių komplektą sudaro:

  • 120 litrų talpos konteineris, skirtas stiklinei pakuotei;
  • 240 litrų talpos konteineris, skirtas pakuotiems iš popieriaus, plastiko ir metalo.

Rūšiavimo konteineriai naudojami atliekų rūšiavimui. Į skirtingų spalvų konteinerius metamos skirtingo tipo atliekos. Iš šių konteinerių surinktos medžiagos yra vežamos į rūšiavimo centrus. Vilniaus rajono savivaldybė skatindama gyventojus atliekas rūšiuoti atsakingai, individualių namų savininkams, individualius rūšiavimo konteinerių komplektus dalija nemokamai, o ir konteinerių aptarnavimo kaštai gyventojams papildomai nieko nekainuos.

Pakuočių atliekų surinkimo ir jų tolesnio tvarkymo išlaidos nėra įtraukiamos į gyventojų mokamą rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą. Konteinerių paruošimo, išdalijimo atliekų turėtojams ir aptarnavimo išlaidos yra dengiamos iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo, VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijos“ ir VšĮ „Gamtos ateitis“ lėšų.

Primename, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. Vilniaus rajono savivaldybės taryba vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintais teisės aktais įvedė dvinarį rinkliavos mokestį už atliekų tvarkymą, kuris susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalių. Pastovioji dalis skaičiuojama pagal nekilnojamojo turto paskirtį ir plotą. Kintamoji dalis individualių namų gyventojams skaičiuojama pagal susidariusį atliekų kiekį bei priklauso nuo naudojamo mišrių atliekų konteinerio (-ių) talpos ir išvežimo dažnumo.

Pabrėžtina ir tai, kad gyventojai, besinaudojantys rūšiavimo konteineriais ir tinkamai rūšiuojantys atliekas, mokės trečdaliu mažesnę kintamąją rinkliavos dalį.

Vilniaus rajono gyventojams, išrūšiuotos atliekos iš individualių namų valdų renkamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką. Pakuotei skirti konteineriai tuštinami 1 kartą per mėnesį, stiklinei pakuotei skirti konteineriai 1 kartą per 3 mėnesius. Ši paslauga yra teikiama nemokamai.

Taip pat pažymime, kad atliekų vežėjams pateikus informaciją, kad rūšiavimo konteineriai nenaudojami pagal paskirtį arba nustatomi keturi ir daugiau netinkamo pakuočių atliekų ir kitų antrinių žaliavų rūšiavimo atvejai per mokestinį laikotarpį, vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio kintamoji dalis bus skaičiuojama kaip nerūšiuojantiems už visą mokestinį laikotarpį, per kurį buvo nustatyti pažeidimai.

Vilniaus rajono savivaldybė kviečia ir ragina gyventojus rūšiuoti visas atliekas ir tokiu būdu užtikrinti, kad rajonas ir jo erdvės būtų švarios, o išlaidos už atliekų tvarkymą neaugtų. Keiskime įpročius ir užtikrinkime savo rajono švarą ir tvarką.

Pradėjus nuo rūšiavimo, svarbu susimąstyti ir apie kitus svarbius aspektus: sunaudojamų pakuočių mažinimą bei pakartotinį jų panaudojimą. Pirkime ekologiškas pakuotes, venkime nuodingų ir toksiškų medžiagų, kurios gali užteršti mūsų aplinką, skatinkime rūšiuoti aplinkinius – tai yra tiesus kelias į gražesnę ir švaresnę aplinką.

Pakuočių atliekų surinkimas ir pirminis rūšiavimas daugiausia priklauso nuo visuomenės narių geranoriškumo ir sąmoningumo. Lietuvoje į sąvartynus kasmet išvežama maždaug 3 mln. tonų įvairių atliekų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.