Rajonas

Vilniaus rajonas svarstys galimybę skirti kiekvienam gyventojui vienkartinę 50–100 eurų išmoką

Reaguojant į išaugusias kainas, į padidėjusias sąskaitas už šildymą, Vilniaus rajono savivaldybė svarsto galimybę mokėti vienkartinę 50–100 eurų išmoką kiekvienai rajone gyvenančiai šeimai, priklausomai nuo statuso (neįgalūs asmenys, pensininkai) ir pajamų.

Apie tokį parengtą projektą, kurį Vilniaus rajono savivaldybės taryba ketina svarstyti dar šio mėnesio pabaigoje, antradienį spaudos konferencijoje Seime pranešė Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) atstovaujantys Seimo nariai Rita Tamašunienė ir Česlavas Olševskis.

Vilniaus rajono savivaldybė dar labiau plečia paramos gyventojams paketą. Taip savivaldybė reaguoja į smarkiai išaugusias kainas, įskaitant sąskaitas už šildymą ir, atitinkamai, padidėjusią gyventojų finansinę naštą. Po politinių pasitarimų Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoje ir Vilniaus rajono savivaldybėje buvo parengtas sprendimo projektas, numatantis paramą visiems Vilniaus rajono gyventojams. Vienkartinę 50–100 eurų išmoką planuojama mokėti kiekvienai šeimai, priklausomai nuo statuso“, – spaudos konferencijoje Seime sakė Č. Olševskis.

 

Jis taip pat informavo, kad Vilniaus rajono savivaldybės tarybos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos- Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija įregistravo sprendimo projektą, kuris numato net 50 proc. dotaciją už šildymą gyventojams. Parlamentaro duomenimis, sausio-kovo mėnesių laikotarpiui šiam tikslui Vilniaus rajono savivaldybė ketina skirti net 2 mln. eurų.

Vilniaus rajono savivaldybės taryboje LLRA-KŠS atstovai sudaro daugumą, todėl parlamentaras Č. Olševskis tikisi, kad sausio 28 d. vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje sprendimo projektas bus priimtas.

Anot parlamentaro, Vilniaus rajono savivaldybė jau kompensuoja dalį kainos už vandens tiekimą ir per metus skiria tam apie 600 000 eurų, dėl tokio sprendimo rajono gyventojai už vandenį moka tik 1,5 euro už 1 kub. m.

 

„Kainos kyla visame pasaulyje, tačiau kai kurios šalys jau ėmėsi konkrečių veiksmų, siekdamos palengvinti gyventojų finansinę naštą. Tuo metu Lietuvos Vyriausybė nesiima jokių veiksmų, todėl LLRA- KŠS valdoma Vilniaus rajono savivaldybė ėmėsi iniciatyvos ir suteiks savo gyventojams apčiuopiamą paramą“, – tvirtino Seimo narys Č. Olševskis.

LLRA-KŠS atstovaujanti Seimo narė, Lietuvos regionų frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė spaudos konferencijoje pristatė priemones, kurių ėmėsi kaimyninė Lenkija, siekdama palengvinti gyventojų finansinę naštą.

Pasak parlamentarės, Lenkijos vyriausybė iki 0 proc. sumažino PVM būtiniausiems maisto produktams, dujoms, iki 8 proc. sumažino PVM degalams, pratęsė 5 proc. PVM elektros energijai, sumažino iki 50 proc. PVM už šilumą ir taiko kitas lengvatas, kurias realiai pajus lenkai.

 

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
51 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Pupa
Pupa
3 mėnesius

Geriau gatves asfaltuotų ir šaligatvius įrengtų

Ada
Ada
3 mėnesius
Atsakinėti į  Pupa

Būtent,tuo labiau,kad tas paramas dalis gavėjų pragers prie pirmos parduotuvės,o gatvių ir šaligatvių klausimas opus.Žmonės moka kelių mokestį,o mašinas daužo per duobes arba murkdo purve.Jau nekalbu apie ėjimą pėsčiomis šlapiuoju arba šaltuoju metų laiku.

Tutejšy
Tutejšy
3 mėnesius

Artėja rinkimai. Ruošia pagrindą po kojomis. Kalba apie pabrangusį kurą. O tyli apie tą faktą jog nemažai žmonių gali šildyti namus tik elektra. Ką jiems daryti?

Vygantas
Vygantas
3 mėnesius

2milijonus geriau investuokite į šilumos ūkį.pereikite prie bio kuro.Arba bent jau 50proc.bio kuras ir 50Dujos.žmonėms kas mėnesį bent po 100 eur.sutaupysite.Padarykite pertvarką “Nemėžio komunalininke”.

Valdas
Valdas
3 mėnesius
Atsakinėti į  Vygantas

Socdemų valdžia ragino pereiti prie dujų, o dabar rėkia dėl neefektyvumo ir pasisako už biokurą. Nelabai kas galėjo numatyti, kad dujos taip išbrangs. Deja. Biokuro katilinės nepastatysi, jei nėra didelio sklypo medžiagoms sandėliuoti. Be to, Vilniaus rajone dauguma daugiabučių mažaaukščiai, mažai vartotojų. Ar apsimokėtų kurenti biokuru, dar reik gerai paskaičiuoti.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button