Šiemet ilgąjį Žolinės savaitgalį bus galima ne tik atsipūsti, bet ir aplankyti gausybę renginių. Daugelį džiugina laisvas ilgasis savaitgalis, tačiau ne visuomet susimąstoma apie Žolinės prasmę. Dar pagonybės laikais šią dieną buvo dėkojama už naują derlių, gamtos duotas gėrybes. Įvedus krikščionybę, ši šventė sutapatinta su bažnytine švente – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Savaitgalis ilgas, tad kokie numatomi renginiai?

„Šių metų Žolinės akcentas Trakų rajone – Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijoje vyksiantys Žolinės atlaidai, kasmet suburiantys daugybę žmonių. Šv. mišių metu šventinamos gėlės, javai, laukų žolelės. Po jų Trakų gavėmis ir aištėmis nusidrieks jau tradicija tapusi eisena, kuomet nešamas išpuoštas Trakų Madonos paveikslas, barstomos gėlės“, – sakė Trakų turizmo informacijos centro direktorė Laima Balčytienė.

Pasak jos, Žolinės atlaidai suburia žmones džiaugtis besibaigiančios vasaros padovanotomis grožybėmis ir derliumi. Ši šventė pilna ne tik sakralumo, bet ir bendruomeniškumo. Po Šv. Mišių ir eisenos šventė bus tęsiama Kopūstinės kermošiuje.

„Kodėl kermošius vadinamas kopūstinės? O gi Žolinę dzūkai taip vadina, tad ir kermošiaus pavadinimas kilęs nuo šio žodžio, kuomet kopūstai jau baigia sukti galvas ir pranašauja besibaigiančią vasarą. Be to,  kermošius vyks tarp miesto ir pilies esančioje saloje, kurią gyventojai dar vadina „Kopūstine“, nes čia prieš daugybę metų karaimai kopūstus augindavo“, – nusišypso Trakų TIC direktorė.

Šiemet saloje susirinkusius linksmins liaudies meno kolektyvai, savo dirbinius pristatys amatininkai, sodo ir daržo gėrybes siūlys ūkininkai. Ir kaip gi be kopūstienės – jos čia paragauti taip pat bus galima. Juk senovėje maisto atsargos artėjant šaltąjam metų sezonui reiškė labai daug, o šią šventę net būdavo glostomos kopūstų galvos, nes manyta, kad taip visą žiemą maisto nepritrūks.

„Visą ilgąjį Žolinės savaitgalį netrūks smagaus klegesio. Juk kermošius tam ir skirtas – pabendravimui, pasidalinimui naujienomis, tad skambant muzikai ir kaukšint amatininkų kūjeliams bus prisimenamos senosios tradicijos“, – pasidžiagė L. Balčytienė.

Tai ne vieninteliai renginiai, į kuriuos ilgąjį savaitgalį kviečia užsukti trakiškiai.

Sūpynių parkelyje priešais Šv. Jono Nepomuko koplytstulpį rugpjūčio 14 dieną nemokamai bus galima pasiklausyti žymaus šiuolaikinio folko australų atlikėjo Kaurna Cronin atliekamų dainų. Visame pasaulyje klausytojų širdis pavergiantis atlikėjas su gyvo garso grupe, siekia pakelti šį žanrą į naujas aukštumas. Jis neseniai nominuotas kaip „Geriausias solo atlikėjas“ Australijos liaudies muzikos apdovanojimuose.

Besitęsiantis XVIII tarptautinis muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ Žolinės šventės išvakarėse pasiūlys apsilankyti net dviejuose koncertuose. Sekmadienio rytą Paluknio bažnyčioje skambės Bažnytinės muzikos valanda. Muzika pasimėgauti kvies Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Julija Stupnianek-Kalėdienė,  fleitininkas Vytenis Gurstis ir vargonais grosianti  pianistė dr. Giedrė Muralytė. Koncerte skambės A. Vivaldžio, E. Burtono bei kitų kompozitorių kūriniai.

O vakare Kauno miesto simfoninis orkestras pakvies pasinerti į filmų pasaulį Užutrakio dvaro sodybos terasoje. Čia skambės populiariausių filmų garso takeliai, kurie žavi kino ir muzikos mylėtojus.

KOPŪSTINĖS KERMOŠIUS

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog vis daugiau aviakompanijų svertų keleivius prieš skrydį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist