Šių metų spalio pradžioje Vilniaus rajone vyks seniūnaičių rinkimai 2023-2027 metų kadencijai. Vilniaus rajono gyventojai rinks 153 seniūnaitijų seniūnaičius. Iš viso Vilniaus rajono savivaldybėje yra 158 seniūnaitijos, tačiau 4 seniūnaitijose nebuvo paskirti kandidatai, o 1 – seniūnaitis išrinktas mažiau negu prieš metus iki naujos savivaldybės tarybos rinkimų.

Kandidatus į seniūnaičius buvo galima siūlyti iki rugsėjo 24 d. Sulaukta virš 250 kandidatų pasiūlymų. Su visais kandidatais pagal seniūnijas ir seniūnaitijas galite susipažinti čia: https://www.vrsa.lt/kandidatai2023.

Ši skiltis yra dar pildoma pretendentų į seniūnaičius nuotraukomis bei trumpais aprašymais apie visuomeninę veiklą, iniciatyvas ir planus ketverių metų kadencijai savo bendruomenės labui, kad gyventojai galėtų išsamiau susipažinti su kandidatais.

Iš viso Vilniaus rajone pagal šiemet atnaujintą seniūnaičių ribų sąrašą 23-jose seniūnijose yra 158 seniūnaitijos.

Rinkimai vyks 153 seniūnaitijose. Seniūnaičio rinkimai nevyks Avižienių seniūnijos Gilužių seniūnaitijoje, nes Gilužių seniūnaitis buvo išrinktas 2022 m. balandžio 5 d., t. y. mažiau negu metai iki savivaldybės tarybos rinkimų. Nepaskirti kandidatai į seniūnaičius Avižienių seniūnijos Bendorėlių, Klevinės ir Pikutiškių seniūnaitijose bei Nemėžio seniūnijos Pakalniškių seniūnaitijoje. Minėtose seniūnaitijose rinkimai nevyks.

Primename, kad rinkti seniūnaitį bus galima vienu iš dviejų galimų būdų:

  • elektroniniu būdu Vilniaus rajono savivaldybės interneto svetainėje nuo 2023 m. spalio 2 d. 8 val. iki spalio 6 d. 15 val. arba
  • vietos seniūnijose pagal grafiką 2023 m. spalio 9-13 dienomis.

Rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu buvo įregistruotas bent vienas kandidatas į seniūnaičius ir rinkimuose dalyvauja ne mažiau kaip 5 procentai seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę rinkti seniūnaitį. Jei seniūnaičiai bus išrinkti ne visose seniūnaitijose, į laisvas likusias vietas bus organizuojami pakartotiniai rinkimai.

Neįvykus rinkimams, pakartotiniai rinkimai organizuojami ne vėliau kaip po 2 mėnesių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist