Penktadienį Vilniaus rajono savivaldybė pakvietė Rukainių bendruomenę pasidžiaugti naujai įrengta viešąja erdve poilsiui ir sportui bei oficialiai atidarė ir visuomenei pristatė be tėvų globos likusiems vaikams – naujus bendruomeninius vaikų globos namus.

Atidaryme dalyvavęs bei simbolines juostas perkirpęs Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič pasidžiaugė, kad Vilniaus rajonui pavyksta įgyvendinti nemažai projektų, vis daugiau atsiranda laisvalaikiui, poilsiui ir sportui patrauklių objektų, deramas dėmesys skiriamas socialinei sričiai.

„Vilniaus rajono savivaldybės, politikų ir visos administracijos siekis yra saugios, patogios, patrauklios gyvenamosios aplinkos kūrimas. Mes visi siekiame, kad mūsų gyvenvietės būtų gyvos, orientuotos į mūsų visuomenę, vaikus. Neatsitiktinai šalia turime ir bendruomeninius vaikų globos namus. Socialinė pagalba labai reikalinga, tai mūsų savivaldybės stiprioji pusė. Šie du nauji objektai – investicija į mūsų žmones, į mūsų vaikus“, – meras R. Duchnevič pasveikino Rukainių bendruomenę bei įteikė medinį knygų namelį-lauko bibliotekėlę, skirtą viešai dalytis knygomis.

Meras taip pat pasveikino socialinius darbuotojus, spalio 27 d. minėjusius savo profesinę dieną.

„Jūs darote milžinišką darbą, kuris yra svarbus visai mūsų visuomenei, svarbus mūsų vaikams, mūsų ateičiai. Dėkoju Jums už tai“, – profesinę dieną minėjusius socialinius darbuotojus pasveikino R. Duchnevič.

Atidaryme taip pat dalyvavo ir Rukainių bendruomenę sveikino Savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič, Seimo narys Česlav Olševski, Tarybos narė Marija Rekst, Investicijų ir Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyrių atstovai, Rukainių seniūnė Anžela Stankevič, Rukainių šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kunigas Vaclav Volodkovič, Vilniaus rajono socialinių įstaigų atstovai, miestelyje veikiančių švietimo įstaigų bendruomenės nariai.

Meniniu pasirodymu susirinkusius džiugino Vilniaus r. Rukainių gimnazijos 1-4 klasių mokiniai ir vokalinis ansamblis „Echo“.

„Ne vienas projektas yra įgyvendintas šioje gyvenvietės teritorijoje. Mažiausiai 4-5 projektai: ambulatorijos pastatas, kultūros namai, aikštelė, aikštė ir kt. Projektų įgyvendinimas tęsiasi ilgai, kiekvienas projektas turi savo asmeninę istoriją ir iššūkius, su kuriais tenka susidurti specialistams, įgyvendinantiems šiuos projektus. Dėkoju Jums už įdėtą darbą bei linkiu neprarasti drąsos daryti projektus, neprarasti gebėjimo generuoti idėjas ir nebijoti iššūkių. Dėkoju ir projekto rengėjams, kurie įgyvendina sumanymus.

Džiaukitės projektu, prižiūrėkite, saugokite šią nuostabią laisvalaikio aikštę, kad kuo daugiau ir kuo ilgiau ja galėtų džiaugtis visa bendruomenė“, – sakė administracijos direktorius V. Kondratovič.

Nauja laisvalaikio erdvė Rukainiuose – tai ES struktūrinių fondų, valstybės bei Vilniaus rajono savivaldybės biudžetų lėšomis finansuotas ir įgyvendintas projektas „Vilniaus r. Rukainių sen. Rukainių pagrindinės kaimo viešosios erdvės sutvarkymas, siekiant pritaikyti vietos gyventojų laisvalaikio poreikiams“.

Įgyvendinus projektą buvo sutvarkyta 123 arų ploto kaimo parko teritorija, esanti šalia Rukainių gimnazijos. Teritorijoje pastatyta dengta lauko scena su suoliukais žiūrovams, nutiesti pėsčiųjų takai, sustatyti parko suoliukai, įmontuoti dviračių stovai, įrengtas teritorijos apšvietimas.

Taip pat šalia sumontuota vaikų žaidimų aikštelė su lipynėmis, sūpynėmis ir čiuožykla, 110 kv. m treniruoklių aikštelė su 5 lauko treniruokliais sportui gryname ore.

Bendra projekto vertė siekia daugiau nei 240 tūkst. Eur. Darbus vykdė rangovas UAB „A&T Statyba“.

Šią dieną, šalia pat naujos Rukainių laisvalaikio erdvės atidaryti ir bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose gavus licenciją apsigyvens 7 be tėvų globos likę nepilnamečiai vaikai.

Rukainių bendruomeniniai vaikų globos namai priklauso Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centrui.

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro direktorė Leokadija Pavtel padėkojo valdžios atstovams už palankius sprendimus, plečiant socialinių paslaugų tinklą Vilniaus rajono gyventojams.

„Dėkoju, kad yra tokie sprendimai galvojant apie mūsų vaikus. Tai jau penkti bendruomeniniai vaikų globos namai rajone. Kas čia gyvens? Čia gyvens tokie pat vaikai kaip ir jūs, lankys tas pačias ugdymo įstaigas, kartu su jumis žais tose pačiose žaidimų aikštelėse. Tokie pat vaikai, kuriems reikalingas tėvų rūpestis ir meilė, namų jaukumas ir šiluma. Deja, tačiau dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių jų tėvai jiems to suteikti negalėjo.

Šių globos namų ir čia dirbančių socialinių darbuotojų siekis – užtikrinti globojamam (rūpinamam) ir šiuose namuose apgyvendintam vaikui globos (rūpybos), ugdymo, sveikatos, socialines paslaugas, visapusišką dalyvavimą visuomenėje bei socialinę įtraukti, užtikrinti vaiko teisių ir teisėtų interesų apsaugą ir jam atstovauti“, – apie projektą ir jo paskirtį sakė Centro direktorė L. Pavtel.

Perkirpus simbolinę atidarymo juostą Centro direktorė pakvietė apžiūrėti patalpas.

Bendruomeniniai vaikų globos namai įkurti renovuotame ir modernizuotame buvusios Rukainių policijos nuovados pastate. Pastato renovacijai bei bendruomeninių vaikų globos namų pritaikymui Savivaldybė skyrė apie 180 tūkst. Eur.

Dviejų aukštų pastate įrengti vienvietis ir trys dviviečiai miegamieji kambariai, erdvi ir jauki svetainė sujungta su virtuve, rūsyje įrengtas poilsio kambarys. Įrengtas socialiniams darbuotojams skirtas kambarys, skalbykla, sandėliukai, sanitariniai mazgai. Visa apie 40 a. teritorija yra aptverta, išpuoselėta, auga seni medžiai, obelys, yra pavėsinė, vaikų žaidimo aikštelė. Pastatas yra patogioje vietoje, Rukainių miestelio centre, kelių šimtų metrų nuotoliu yra visa būtina infrastruktūra, šalia mokykla ir darželis, ambulatorija ir kt.

Š. m. rugsėjo 25 d. vykusiame Tarybos posėdyje pritarta įsteigti 6 naujus etatus – 2 socialinių darbuotojų ir 4 individualios priežiūros darbuotojų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist