2022 m. pavasarį prasidėję Rudaminos turgavietės rekonstrukcijos rangos darbai yra sparčiai tęsiami. Projektą planuojama baigti iki 2024 m. liepos mėnesio, tad jau netrukus atsinaujinęs turgus džiugins tiek lankytojus, tiek prekybininkus išvystyta viešąja infrastruktūra bei modernia turgavietės aplinka.

„Po neplanuotos pertraukos grįžtame su Rudaminos turgavietės rekonstrukcijos darbais. Ir nors su šiuo projektu savivaldybė startavo dar 2021 m., tačiau dėl užsitęsusių ESO tinklų klojimo darbų ir atsiradusios būtinybės atlikti projekto perplanavimą dėl lietaus nuotekų išvedimo, turgaus rekonstrukcija buvo kuriam laikui sustojusi“, – apie įgyvendinamą projektą pasakoja Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič.

Pasak statybvietėje praėjusią savaitę apsilankiusio administracijos direktoriaus, visus darbus planuojama baigti iki 2024 m. liepos.

„Pravažiuojantieji pro turgavietę jau kurį laiką vėl galėjo stebėti aktyviai besitęsiančius darbus. Kasdien intensyviai dirba technika, lyginamas ir ruošiamas gruntas betoninių trinkelių dangai iškloti. Šiuo metu jau yra baigiami kapitalinio remonto darbai turgaus teritorijoje esančiame administracijos pastate“, – pabrėžė V. Kondratovič.

Numatyta, kad darbų kaina sieks 1,8 mln. Eur. Vilniaus rajono savivaldybė šiam projektui skirs 0,7 mln. Eur, Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšos sudarys 1,1 mln. Eur.

Turgaus Rudaminoje rekonstrukcija yra viena iš veiklų, numatytų projekte Nr. J08-CPVA-V-01-0001 „Šalčininkai+ funkcinės zonos plėtros strategijos įgyvendinimas“, kuris yra įgyvendinamas kartu su Šalčininkų rajono savivaldybe pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“, 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“, 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ ir 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ jungtinę priemonę Nr. J08-CPVA-V „Funkcinių zonų vystymas“.

Įgyvendinus Rudaminos turgaus rekonstrukcijos projektą bus išplėsta turgaus teritorija. Turgavietėje numatoma įrengti lauko paviljonus ir stogines su prekystaliais, sutvarkyti infrastruktūrą, įrengti kelias platesnes prekybos vietas negalią turintiems prekybininkams. Bus įrengtos lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelės klientams ir aikštelės prekybininkams, kuriose jie galės saugiai palikti lengvuosius ir krovininius automobilius, mikroautobusus. Taip pat numatytos vietos ir prekybai iš automobilių.

Iš viso Rudaminos turgavietės teritorija bus suskirstyta į 7 prekybos zonas, kuriose bus sudarytos sąlygos prekiauti maisto ir ne maisto prekėmis, įvairiais sodinukais ir augalais, žemės ūkio technika ir produkcija, ūkiniais gyvūnais bei naminiais paukščiais.

Aikštėje ir jos prieigose numatoma įrengti šviestuvus, suolus, dviračių stovus, šiukšliadėžes, geriamojo vandens kolonėles, vaizdo stebėjimo sistemas ir kt.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist