Vilniaus rajono savivaldybės taryba pritarė, kad meras Robert Duchnevič galėtų imtis tolesnių veiksmų kuriant Vilniaus rajono sveikatos centrą. Jį sudarytų bendradarbiavimui sutelktos sveikatos priežiūros įstaigos. Įkūrus tokį centrą tikimasi iš valstybės biudžeto gauti

apie 2,5 mln. eurų sveikatos priežiūros paslaugoms vykdyti.

Pasak mero R. Duchnevičiaus, šiuo centru siekiama, bendradarbiaujant sveikatos priežiūros įstaigoms, užtikrinti Vilniaus rajone gyvenantiems pacientams prieinamas ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, gerinti jų sveikatą.

„Pirmiausia dėkoju savo politinės komandos patarėjams, kurie parengė tokio centro kūrimo projektą ir tam reikalingus dokumentus. Pavykus inicijuoti šio centro įkūrimą, turėsime galimybių gauti ir daugiau lėšų, kurios bus nukreiptos į gyventojų gydymą, jų sveikatos stiprinimą. Pirminei ir antrinei sveikatos priežiūroms vykdyti Vilniaus rajone būtų skiriama iš viso apie pustrečio milijonų eurų“, – teigia meras R. Duchnevič.

Meras pažymi, kad sveikatos centre turės būti sudaroma galimybė pacientams gauti valstybės laiduojamas (nemokamas) sveikatos centro asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Be to, įkūrus sveikatos centrą Vilniaus rajone papildomai bus teikiamos ambulatorinės ankstyvosios intervencijos paslaugos besilaukiančioms šeimoms ir vaikams iki 2 metų amžiaus, ambulatorinės vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugos, dienos chirurgijos paslaugos bei bus organizuojamas pacientų pavėžėjimas iki gydymo įstaigos.

Artimiausi mero veiksmai bus inicijuoti viešos informacijos paskelbimą apie planuojamą kurti sveikatos centrą funkcinio bendradarbiavimo pagrindu ir raštu kreipti į Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) priklausančias privačias įstaigas, kurios teikia planuojamas sveikatos centro paslaugas, kurios per nurodytą laikotarpį, bet ne trumpesnį nei 14 kalendorinių dienų, turės pateikti rašytinį atsakymą su apsisprendimu dalyvauti ar ne sveikatos centro veikloje.

Taip pat bus organizuojamas visų įstaigų (ir privačių) atstovų posėdis dėl sveikatos centro veiklos ir bendradarbiavimo sutarties sąlygų aptarimo, po visų įgyvendintų etapų bus teikiamas motyvuotas ir pagrįstas tarybos sprendimo projektas dėl sveikatos centrui priskiriamų teikti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo organizavimo, kuriame bus apibrėžiama, kokios konkrečiai LNSS asmens sveikatos priežiūros įstaigos Vilniaus rajone bendradarbiaus funkcinio sveikatos centro veikloje.

Vilniaus rajono savivaldybė sprendimą dėl bendradarbiavimo sąlygų planuoja priimti įvertinusi savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų ateities prognozes bei ekonominius aspektus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist