Medininkai

„Europos muziejų naktis“ – Medininkų pilyje

Š. m. gegužės 18 d., šeštadienį, Trakų istorijos muziejus, sutemoms gaubiant galingus Medininkų pilies mūrus, atvers šios pilies vartus lankytojams ir pakvies dalyvauti Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) inicijuojamame renginyje. 2019 m. Europos muziejų nakties tema – „Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“. Didingos istorinės vietos, intelektualių patirčių, skirtingų epochų menų jungtis sukurs nepakartojamą išgyvenimą visiems, nusprendusiems apsilankyti vakarėjančioje Medininkų pilyje.

Europos muziejų nakties renginio ištakos – 1997 m. Berlyne įvykęs pirmasis muziejų istorijoje naktinis renginys (vok. Lange Nacht der Museen). Ši koncepcija puikiai  „prigijo”, tad nuo tų metų dalyvaujančių kultūros institucijų, muziejų, galerijų, parodų salių skaičius smarkiai išaugo: ne tik išplito daugiau nei 120 Europos miestų, bet dabar atskrieja aidu iš Argentinos ar Filipinų. Nuo 2005 m. rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija Europos muziejų naktis „mobilizuoja” daugiau nei 3800 muziejų trisdešimtyje  Europos šalių, Lietuvoje taip pat.  

Pasak Trakų istorijos muziejaus direktorės Alvygos Zmejevskienės, muziejus besisolidarizuodamas su užsienio ir Lietuvos kolegomis, savo lankytojams dovanodamas kultūrinį ir meninį renginį, kas kartą stengiasi paskatinti atrasti, pažinti ir pamilti vis kitą Trakų istorijos muziejaus objektą. „Muziejaus žinutė lankytojui: Ieškok, sužinok ir būk kartu!“ – teigia direktorė.

 

Šiais metais tęsiant šio renginio Trakų istorijos muziejaus tradicinį ciklą „Susitikimas su kūrėjais“, lankytojų laukia susitikimas su dviem menininkais – pilies donžono gotikinių freskų autore, tapytoja monumentaliste Liuda Stankevičiene ir fotografu Sauliumi Paukščiu. Dailininkė L. Stankevičienė pakvies pažinti paslaptingąjį gotikos pasaulį, kalbės apie Tamsiųjų amžių nematerialųjų palikimą: ką turime ir ką pamiršome. „Tamsiųjų amžių“ žmonės patys sau neatrodė tamsūs, –  dalinasi mintimis kūrėja. – Jie tikėjo savo talentu ir gebėjimu savaip, betarpiškai vaizduoti pasaulį. Keistą realybę, kurioje, kaip gotikiniame ornamente, susipynė prietarai, pamaldumas, liūdesys, siaubas, liaudiškas humoras ir meninis chuliganizmas“.  Kartu su menininke lankytojai ne tik panirs į pilies gotikinių skliautų tapybos įstabų grožį, bet susipažins ir su kitais dailininkės darbais – vyks vieno vakaro paroda „Iš tamsos“. Fotomenininkas kūrybinės dirbtuvėse pristatys senovinę Van Dyke brown technologiją. Lankytojai galės susipažinti su pilyje atidaroma Sauliaus Paukščio foto paroda „Vilniaus krašto bažnyčios“.

Vakarėjanti Medininkų pilis suteiks ir daugiau patirčių – lobio paieškos, ekskursijos, edukacinės veiklos… Istorinį-epinį filmą „Leitis“ (rež. Andrius Bartkus) pristatys kūrybinės grupės atstovas, vyks filmo peržiūra.

Renginys nemokamas, pradžia 18.00 (iki 22.00 val.)

 

Programa skelbiama muziejaus svetainėje  www.trakaimuziejus.lt ir muziejaus Facebook paskyroje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button