Žiemos metu visi eismo dalyviai įspėjami ypatingą dėmesį atkreipti į besikeičiančias oro sąlygas, kritulius, kurie sudaro tiesioginę įtaką ir riziką judėjimo sąlygoms. Ypatingą dėmesį kelių būklei šiuo metu skiria ir Vilniaus rajono savivaldybė bei jos seniūnijos, todėl gyventojų prašoma šiuo metu išlikti budriems – vietinės reikšmės keliai yra tvarkomi.

„Ruošdamiesi artėjančiai žiemai, jau prieš kurį laiką su administracijos direktoriumi ir atsakingu vicemeru aptarėme savalaikio vietinės reikšmės, t. y. savivaldybei priklausančių, kelių valymo klausimą. Sulaukus gausaus sniego, seniūnijos operatyviai organizuoja darbus ir jie gana sklandžiai vyksta. Be to, savivaldybė aktyviai bendradarbiauja su jai nepriklausančių kelių valdytojais. Kviečiame gyventojus, pastebėjus problemines vietas ar netvarkomus vietinės reikšmės, regioninius susisiekimo ruožus, informuoti seniūnijas, taip pat savivaldybę“, – sako Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič.

Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje, viešo naudojimo vietinės reikšmės keliai ir gatvės valomi, kai sniego storis, esant normalioms oro sąlygoms, didesnis nei 10 cm. Esant ypatingai sudėtingoms oro sąlygoms – leistinas sniego storis ne daugiau negu 20 cm.

Ypač sudėtingos oro sąlygos tai:

a) ilgiau kaip 6 valandas nuolat sninga ir/arba pusto,

b) ilgiau kaip 24 valandas, tačiau su pertraukomis, sninga ir/arba pusto,

c) įšalęs kelias po lietaus apledėja, yra lijundra,

d) per parą kelias apledėja daugiau kaip 2 kartus.

Savivaldybė primena, kad pirmiausia valomi tie seniūnijų viešojo naudojimo vietinės reikšmės keliai, gatvės, kuriuose turi būti užtikrintas svarbiausių objektų nepertraukiamas darbas ir būtiniausių paslaugų teikimas (t. y. medicinos įstaigų, mokyklų, laidojimo apeigų teikimo, gyventojų aprūpinimo maisto produktais ir pan.), po to valomos kitos gatvės (kategorijos mažėjimo prioriteto tvarka), kiti vietinės reikšmės susisiekimo keliai tarp gyvenamųjų vietovių (miestelių, kaimų, vienkiemių), kiti keliai pagal konkretų seniūnų ar jo įgaliotų darbuotojų nurodymą.

Už vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrą Vilniaus rajone atsakingos seniūnijos.

Kaip žiemą prižiūrimi valstybinės reikšmės keliai?

Valstybinės reikšmės kelių žiemos priežiūros darbai skirstomi į skirtingus 5 priežiūros lygius pagal eismo intensyvumą ir kelių svarbą (žiūrėti vizualizaciją apačioje).

Pasitikrinti, kuriam lygiui priklauso vienas ar kitas valstybinės reikšmės kelias – galima sužinoti čia. Informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas, atliekamus darbus valstybinės reikšmės keliuose galima rasti interaktyviame žemėlapyje.

Apie sudėtingas eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt., vairuotojai kviečiami pranešti trumpuoju tel. nr. 1871 (trumpojo tel. Nr. kaina 0,09 Eur/min.) arba tel. nr.: +370 (5) 232 9600.

Už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą žiemą (valymą, barstymą ir kt.) yra atsakinga AB „Kelių priežiūra“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist