Prieš keletą savaičių paskelbusi ieškanti atsakingo ir gamtą mylinčio šeimininko Pavilnių ir Verkių regioniniams parkams, sostinės savivaldybė išsirinko naująją direkcijos vadovę – konkursą laimėjo Jolanta Radžiūnienė, pastaruosius 5 metus direkcijoje dirbusi Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėja.

Į direkcijos vadovo pareigas pretendavo trys stiprūs kandidatai. Vieni svarbiausių jiems keltų reikalavimų  – išmanyti saugomų teritorijų sistemą ir jos valdymo pagrindus, valstybinių parkų struktūrą bei turėti ne trumpesnę kaip 3 metų darbo organizavimo patirtį pagal įgytą išsilavinimą.

Jolantai Radžiūnienei nuo šiol teks rūpinsis 7,5 tūkst. ha parkų teritorija, didelį dėmesį skiriant parkų gamtos ir kultūros vertybių išsaugojimui, propagavimui. 

„Jau metas keisti nusistovėjusį suvokimą, kad saugomose teritorijose dominuoja valdymo draudimais, apribojimais ir suvaržymais forma. Pavilnių ir Verkių regioniniai parkai atsinaujins kartu su atsinaujinančiu Vilniumi. Tapusi vadove, greitai ir dalykiškai spręsiu užsilikusias problemas teritorijų apsaugos ir planavimo srityje, lanksčiai valdydama, derinsiu lankytojų ir vertybių apsaugos interesus. Prioritetai – parkų individualūs apsaugos reglamentai, lankstus tarpinstitucinis bendradarbiavimas, vientisa pažintinių maršrutų ir takų sistema, susijungianti su miesto takų sistema ir kt.“, – vardijo J. Radžiūnienė.

Bene populiariausia parkų gamtos pažinimo forma yra turizmas pėsčiomis ir dviračiais, tad ir iš naujo vadovo atrankoje  buvo tikimasi, jog bus aktyvus, mėgstantis gamtą ir nevengiantis per parkų teritoriją dviračiu numinti.

Paklausus Jolantos Radžiūnienės, ar ji mokanti minti dviračiu, biomedicinos mokslų daktarė, gidė, gamtos ir kultūros paveldo žinovė atsakė ne tik minanti dviratį, bet ir pėsčiomis apvaikščiojusi visas abiejų regioninių parkų teritorijas, išbandžiusi pėsčiųjų trasas. Dar daugiau – Jolanta Radžiūnienė yra parkų teritorijose  nuolatos veda pažintinius pėsčiųjų ir dviračių žygius ir net patruliuoja  kartu su policijos rėmėjais ir pareigūnais, mindami dviračius po regioninius parkus.  „Aš už judėjimą, sveiką gyvenimo būdą, protingą ir lankstų regioninių parkų lankymą. Šias teritorijas puikiai pažįstu, – dviračiu juos apvažiuoju per savaitę, pėsčiomis apeinu per dvi, eidama po 12 tūkst. žingsnių per dieną“, – entuziastingai pasakojo naujoji regioninių parkų vadovė.

Pasak naujosios vadovės, Europoje sėkmingai praktikuojama, bet Lietuvos regioniniuose parkuose to dar nėra – rekreacijai skirtose gamtinėse teritorijose įrengiamos grilio (kepsninių) zonos. Ši idėja galėtų būti įgyvendinta ir Verkių, ir Pavilnių  parkuose, pasitelkus paramą, „Dovana Vilniui“ iniciatyvas, vietos bendruomenes.

Pirmieji Jolantos Radžiūnienės darbai bus suvaldyti situaciją, saugant vertingas rekreacinės paskirties parkų teritorijas nuo statybų,  išsiaiškinus visų parkuose veikiančių institucijų vertinimus, labai aiškiai ir konkrečiai detalizuoti vykdomas funkcijas, rasti kompromisus ir pasiskirstyti darbus bei atsakomybes, užtikrinti lankytojų ir vertybių apsaugos interesus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist