Naujienos

Neris dar jaučia sausros padarinius

Nors praėjusią savaitę Lietuvoje vyravo lietingi orai, tačiau hidrologinės sausros padariniai vis dar pastebimi daugelyje šalies upių. Remiantis rugpjūčio 26 d. atliktais skaičiavimais, 22 iš 48 vandens matavimo stočių (toliau VMS) vis dar pasižymi sausros sąlygomis, t. y. Jų vandens lygis žemesnis už vidutinį žemiausią šiltojo sezono vandens lygį.

Net 12 VMS situacija yra artima hidrologinei sausrai. Neryje ties Vilniumi situacija, nors ir nežymiai, bet pagerėjusi. Pastarosiomis dienomis Neries upės vandens lygis yra pastovus ir laikosi apie žemiausią vasaros – rudens laikotarpio vandens lygių normą. Vandens debitas taip pat pakilo virš gamtosauginės normos ir yra 54,9 m³/s.

Nemune ties Kaunu bei Nemajūnais situacija taip pat gerėja – debitai yra didesni už gamtosauginius. Vis dėlto, kaip minėta, vis dar išlieka didelis VMS skaičius, kuriose lokaliai pasireiškia hidrologinė sausra. Didžiosios Lietuvos upės, maitinamos intakų, po truputį atgauna vandens atsargas, tačiau mažesnės upės vis dar kovoja su nusekimu.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
vardenis
vardenis
2 metus

cia ne del kad sausros o del to kad belarusai vardan elektrines uzsuko kad vanduo maziau prateketu

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button