Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijoje pažymėta Laisvės gynėjų diena. Pagerbdami žmones, kurie pasiaukojamai apgynė Lietuvos laisvę, ministerijos vadovai ir darbuotojai dieną pradėjo iš degančių žvakių sudėdami Gediminaičių stulpus, dalindamiesi prisiminimais iš 1991 metų, giedodami Lietuvos himną.

 „Laisvė nėra duotybė, ją reikia nuolat kurti ir įprasminti visuomenės gyvenime. Jei prieš dvidešimt šešerius metus susivienijome dėl laisvės, šiandien galime būti vieningi ir siekdami kitų kilnių, į priekį Lietuvą vedančių tikslų”, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Laisvės gynėjų diena paminėta ir Lietuvos švietimo įstaigose, jos įsitraukė į pilietinę visuotinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“. Pagerbiant žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, šalies mokyklose 8 val. buvo užgesinamos šviesos ir prie kiekvieno lango dešimčiai minučių uždegtos atminimo žvakės.

Pilietinė visuotinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ skatina puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą, prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist