Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode atidengtas vardinis suoliukas, skirtas profesoriui Adolfui Laimučiui Telksniui atminti. Šios iškilios asmenybės dėka prieš 30 metų Lietuvoje atsirado internetas, visoje Lietuvoje išvedžiotos optinės interneto linijos, o profesorius vadinamas Lietuvos interneto krikštatėviu.

Paskutinis projektas su kuriuo jis dirbo – humanoidinio roboto mokymas kalbėti lietuvių kalba. Prezidentas Gitanas Nausėda A. L. Telksnį apibūdino kaip vieną iš labiausiai prie informacinių technologijų plėtros Lietuvoje prisidėjusių vizionierių. Prieš 55 metus profesorius numatė išmaniųjų prietaisų atsiradimą mūsų gyvenime straipsnyje „Informeris vietoj laikrodžio“.

„Tėtis sakydavo, kad jeigu informacinėje terpėje nebus lietuvių kalbos, jos iš viso nebus. Labai džiaugiuosi informatikų ir filologų bendradarbiavimu mokslo sferoje“, – ceremonijoje kalbėjo A. L. Telksnio dukra Audra Telksnytė.

Jai antrino ir VU Filologijos fakulteto atstovas Audrius Valotka: „Laimutis buvo tas žmogus, kuris sugebėdavo susintetinti idėjas, suburti žmones ir komandas sukoordinuoti taip, kad, atrodo, visiškai skirtingų sričių specialistai – informatikai ir filologai – sugebėdavo rasti bendrą kalbą“.

Profesorių visada supo muzikali aplinka. Renginio metu A. L. Telksnio bičiulis pianistas Jonas Korys pristatė būtent šiai progai skirtą kūrinį „LT suoliukas“. Tai unikali ir užburianti melodija, gimusi „Kultūros nakties“ programoje kaip jausminga improvizacija bičiulystei atminti.

Profesorius A. L. Telksnys mirė praėjusių metų lapkričio mėnesį. Visą savo gyvenimą buvo atsidavęs mokslui. Yra sakęs, kad jo šeimos nariai yra ir 30 jo išugdytų mokslo daktarų, kurių dalis tapo profesoriais.

„Labai simboliška, kad suolelis atsirado šalia Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto suolelio, – kalbėjo instituto direktorius prof. Gintautas Dzemyda, – nes instituto pavadinimai keitėsi, o profesorius Laimutis Telksnys visada buvo neatskiriama instituto dalis.“

Suolelis LT – tai bendra Vilniaus universiteto informatikų iniciatyva su filologais, gimusi iš bendradarbiavimo projektuose LIEPA ir LIEPA-2. Jį galima rasti netoli VU Botanikos sodo administracinio pastato.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist