Miestas

Virš Vilniaus praskrido JAV strateginis bombonešis B-1B (nuotraukos)

Kovo 3 d. virš Vilniaus praskrido Jungtinių Amerikos Valstijų strateginis bombonešis B-1B. Jį lydėjo šiuo metu NATO oro policijos misiją atliekantys du Italijos „Eurofighter Typhoon“ naikintuvai. Šis skrydis – tai iš anksto koordinuotos JAV su kitų NATO sąjungininkių pajėgomis treniruotės dalis. Skrydį koordinavo Lietuvos kariuomenės ir JAV Specialiųjų operacijų pajėgų Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai.

„Šiuo skrydžiu mūsų transatlantinė partnerė JAV dar kartą parodė NATO solidarumą, vienybę, kolektyvinės gynybos įsipareigojimus sąjungininkams ir gebėjimą operatyviai reaguoti į grėsmes, kaip vieną iš atgrasymo priemonių, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. – Ir tai labai svarbu Lietuvai, kuomet dauguma mūsų šalies gyventojų pripažįsta JAV kaip vieną svarbiausių mūsų valstybės strateginių partnerių gynybos srityje ir pritaria Lietuvos narystei NATO“.

Savo ruožtu, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas pabrėžia, jog Jungtinių Amerikos Valstijų įsipareigojimas Lietuvos ir kitų NATO partnerių saugumui yra tvirtas. Ši treniruotė rodo, kad Aljansas išlieka pasirengęs ir pasiryžęs vykdyti įsipareigojimus abipus Atlanto.

 

„Šiandienos užduotis patvirtina mūsų nepalaužiamą įsipareigojimą sąjungininkams Lietuvoje, o kartu vykdydami šią užduotį siekiame mūsų bendro tikslo – regioninio saugumo“, – teigia JAV karinių oro pajėgų Europoje ir Afrikoje vadas generolas Jeff Harrigian.

Toks iš anksto suplanuotas JAV bombonešio skrydis kovo 3 d. vyks ir virš Estijos bei Latvijos. Šiuose veiksmuose taip pat dalyvaus Danijos bei Švedijos orlaiviai.

Tai ne pirmas kartas, kai JAV strateginiai bombonešiai atlieka tokias treniruotes virš Baltijos šalių ir kitų NATO sąjungininkių. Praėjusių metų rugpjūtį JAV strateginiai bombonešiai su kitų sąjungininkų naikintuvais praskrido virš visų 30 NATO valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje.

 

Nuo 2018 m. JAV atliko daugiau kaip 200 strateginių bombonešių treniruočių kartu su NATO sąjungininkais, taip pat ir Lietuvos kariais, kai skrydžiai vyko virš Lietuvos.

Nuotraukų aut.: vyr. srž. Sp. I. Budzeikaitė, A. Pliadis, gr. M. Lysenko

Šaltinis: Kraštos apsaugos ministerija

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietis
Vilnietis
6 mėnesius

Bombonešis praskrido virš Vilniaus ir tai, neva, treniruotės dalis… O ką, virš miškų negali skraidyti? net tarybiniais laikais tokių nesąmonių nebuvo.

Tomas
Tomas
6 mėnesius
Atsakinėti į  Vilnietis

ar tikrai? tarybiniais laikas langai net drebedavo nuo skrydziu kiekviena diena

Vilnietis
Vilnietis
6 mėnesius
Atsakinėti į  Tomas

Labai abejoju, kad gyvenai Vilniuje

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button