UAB „Grinda“ praneša, jog Vingrių skvere po žiemos pertraukos vėl įjungtas šaltinio upeliukas.

„Ši vieta – toli gražu ne visiems žinoma. Šalia modernaus Mo muziejaus esantis Vingrių skveras sukurtas ten, kur iš stataus šlaito trykšta gausūs šaltiniai, nuo didžiojo kunigaikščio Algirdo laikų iki pat XX a. pradžios tiekę vandenį į Vilniaus gyventojų namus.

Dabar Vingrių vanduo maistui nebenaudojamas, tačiau šaltiniai juk gyvi! Sutvarkius skverą, ilgą laiką nematomi buvę Vingrių šaltinių vanduo išvestas į paviršių ir teka pro atvirą kanalą, kuris baigiasi spirale susisukusiame baseinėlyje“, – rašo UAB „Grinda“.

š Vingrių šaltinių nuo viduramžių iki pat XX a. pradžios buvo tiekiamas vanduo į miestiečių namus. Skvere ir šiandien čiurlenantis vanduo primena, kad čia buvo svarbiausia Vilniaus vandenvietė, aprūpindavusi geriamuoju vandeniu daugybę vilniečių. Istorinė vandenvietė vėl pažymėta – šaltinio vanduo išvestas į paviršių ir teka specialiai pro atvirą kanalą, kuris baigiasi spirale susisukusiame baseinėlyje.

Primename, kad Vingrių skveras buvo atidarytas 2022 m. spalio 18 d. Anksčiau tai buvo tranzitinė, automobiliais užkimšta gatvė. Nuo šiol skveras bus skirtas pėstiesiems, kurie gali iš Senamiesčio greitai patekti į Naujamiestį bei tarnaus kaip laisvalaikio praleidimo erdvė.

Vingrių skvero kaimynystėje įsikūręs MO muziejus viešajai erdvei skyrė septynias šiuolaikinio meno skulptūras. Jos sudaro vieningą MO muziejaus lauko ekspozicijos tąsą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist