Vidaus reikalų ministerijai išreiškus patalpų, kuriose būtų galima apgyvendinti į Lietuvą plūstančius migrantus, poreikį, Vilnius pateikė siūlomų patalpų sąrašą. Siūlomose vietose Vilnius galėtų apgyvendinti ne daugiau 250 pabėgėlių.

Vilniaus miesto savivaldybės turimas laisvas nekilnojamasis turtas, galimai tinkantis nelegalių migrantų apgyvendinimui:

  1. Lakštingalų g. 9 (vaikų globos namų pastatas). Pastate yra inžinerinės komunikacijos, reikalingos papildomos apsaugos priemonės;
  2. Kovo 11-osios g. 21, Grigiškėse (mokyklos pastatas). Pastatas apleistas, reikalingos papildomos apsaugos priemonės.

Savivaldybei žinomas valstybei nuosavybės teise priklausantis turtas, kurį būtų galima panaudoti laikinam pabėgėlių apgyvendinimui:

  1. Palydovo g. 29 (mokyklos pastatas);
  2. Genių g. 13A (bendrabučio pastatas);
  3. A. Jaroševičiaus g. 10B (globos namų ir mokyklos pastatai);
  4. Sniego g. 2 (bendrabučio ir pataisos namų bei kt. pastatai).

Vilniaus miesto savivaldybė prašo atsižvelgti į tai, kad didieji šalies miestai yra tankiai apgyvendinti, nėra pilnai uždarų (aptvertų) teritorijų, kuriose nelegalūs migrantai galėtų laiką leisti lauke. Siūlomi pastatai yra arti kitų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų, dėl ko galime sulaukti aktyvių gyventojų ir bendruomenių nepasitenkinimo. Kiekviename iš šių pastatų reiktų užtikrinti apsaugą tiek jų viduje, tiek ir visoje teritorijoje.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020-05-29 sprendimu Nr. V-1316 „Dėl sąlytį turėjusių asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose izoliavimo patalpose“, Vilniaus miesto savivaldybė, dėl savo turimų patalpų trūkumo, yra sudariusi sutartis su viešbučiais dėl asmenų, įtariamų turėjus sąlytį su sergančiais COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) asmenimis, izoliavimo. Vieno asmens apgyvendinimas su trijų kartų maitinimu kainuoja 36 Eur per parą. Apgyvendinus nelegalius migrantus, viešbučiuose būtų reikalinga visapusiška valstybės pagalba dėl patalpų vidaus ir pastatų išorės apsaugos užtikrinimo.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

80 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist