Miestas

Vilnius ir Klaipėda atveria darželius dirbančių tėvų vaikams

Vilnius ir Klaipėda nuo pirmadienio žada įgyvendinti Vyriausybės reikalavimus ir atveria darželius dirbančių tėvų vaikams, Kaunas sako dar lauksiantis detalesnių centrinės valdžios išaiškinimų.

Kaip BNS sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė, nuo pirmadienio galės pradėti veikti visi miesto darželiai, tačiau kiek jų tiksliai atsidarys, paaiškės po darželių konsultacijų su tėvais ketvirtadienį ir penktadienį.

„Nuo karantino pradžios ši išimtis padaryta medikų ir medicinos sektoriaus darbuotojų vaikams, ji šiuo metu pildoma kitais sektoriais: statutinių pareigūnų, prekybos, paslaugų, gamybos, vaistinių darbuotojų vaikams bus suteikta ta galimybė. Jie bus mūsų darželiuose prižiūrimi ir maitinami, kaip ir numato Vyriausybės nutarimas“, – BNS sakė vicemerė.

 

Ji pabrėžia, kad būtina sąlyga norint vesti vaiką į darželį – šeimoje nė vienas iš tėvų neturi dirbti nuotoliniu būdu, būti atostogose ar prastovoje.

„Jei vienas tėvas dirba, o kitas dirba iš namų, tai nėra tokia būtinybė atvesti vaiko į darželį. Suteiksime vaikų priežiūrą toms šeimoms, kuriose abu tėvai privalo eiti į darbą. Nes virusas yra tarp mūsų, karantinas nėra pasibaigęs. Tai yra tik išimtys, neturi būti piktnaudžiaujama, tėvai turi būti sąmoningi“, – kalbėjo E. Tamošiūnaitė.

Šiuo metu sostinėje veikia 30 savivaldybės darželių, juos lanko 64 medikų vaikai, dar keli medikų vaikai eina į kelias veikiančias privačias ugdymo įstaigas.

 

Sostinės vicemerė patikino, kad veiksmai koordinuojami ir su privačiais darželiais, jie taip pat galės atsidaryti sulaukę tėvų prašymų. 

Darželiams, anot jos, galios įpareigojimai rūpintis higiena įstaigose, tikrinti vaikų, personalo temperatūrą, valyti, dezinfekuoti paviršius ir žaislus, lauko žaidimų įrenginius – tėvai į darželį neįleidžiami, jie turi perduoti vaikus personalui prie lauko durų. Tiek tėvai, tiek auklėtojai perduodant vaiką privalo mūvėti pirštines, dėvėti apsaugines kaukes, tačiau vėliau, įstaigoje kaukės ir pirštinės nėra privalomos.

Anot E. Tamošiūnaitės, šios rekomendacijos parengtos griežtai laikantis visuomenės sveikatos specialistų nurodymų.

 

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis taip pat sako, kad bus paisoma Vyriausybės nurodymų ir kai kurie darželiai nuo pirmadienio duris atvers, tačiau tėvai, kaip ir Vilniuje, privalės įrodyti, jog negali dribti iš namų.

„Tikimės, kad vaikus į darželius atves tik tie tėveliai, kuriems ši paslauga yra tikrai būtina. Turime suprasti, kad vis dar saugiausias būdas išvengti pavojingos užkrečiamos ligos – likti namuose“, – pranešime teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos vadovas.

Kaunas lauks detalesnių nurodymų

Kauno savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Asta Keruckė teigia, kad miesto darželiai ir personalas pasirengę grįžti į darbus, bet tam pagrindo kol kas nemato.

 

„Sprendimas atnaujinti veiklą priklauso Vyriausybei, todėl kol nesulaukėme oficialaus jos nutarimo, kad saugu pradėti vykdyti veiklas ikimokyklinėse įstaigose, tol darbai įprasta tvarka nebus atnaujinti, o ugdymas vyks nuotoliniu būdu“, – komentare BNS teigia A. Keruckė.

Anot jos, šiuo metu darželiams vykdant nuotolinį ugdymą, jie tinklalapiuose skelbia specialistų vaizdo pranešimus, užduotis vaikams, parengtos individualios pratybos.

„Mažamečiai taip pat įtraukiami į nuotolines meninio ugdymo pamokas, kurių metu vaikas žiūri animacinius filmukus ir turi atlikti su tuo susijusias kūrybines užduotis bei pratimus. Psichologas kartą per savaitę, tėvams priimtinu būdu, susisiekia su psichologinę švietimo pagalbą gaunančiomis šeimomis ir teikia konsultacijas, gauna atgalinį ryšį, kaip vaikui sekasi nuotolinio mokymosi procesas“, – pasakojo A. Keruckė.

 

Darželiai ir mokyklos šalyje uždarytos nuo kovo 16 dienos, kai paskelbtas visuotinis karantinas. Trečiadienį Vyriausybė jo galiojimą pratęsė iki gegužės 11 dienos, tačiau nuo pirmadienio įpareigojo savivaldybes užtikrinti visų vaikų ir neįgaliųjų priežiūrą, maitinimą ir mokymą, jei darbuotojas negali dirbti nuotoliniu būdu ar nėra galimybės užtikrinti neįgaliųjų priežiūros namuose. 

Premjeras Saulius Skvernelis anksčiau tvirtino, kad apie vaikų darželių visišką darbo atnaujinimą bus svarstoma gegužės mėnesį. 

Autorius Ignas Jačauskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button