Nuo 2020 m. sausio 1 d. sostinės savivaldybė pradeda nuo sovietinių laikų likusių atliekų šachtų daugiabučiuose namuose uždarymo projektą. Šachtų bus atsisakoma po truputį – tuose daugiabučiuose, prie kurių atsiras pusiau požeminiai atliekų konteineriai. Pagrindinė priežastis – nepageidaujami kvapai ir netinkamos higieninės sąlygos. Be to, po šachtomis stovintys konteineriai nėra pritaikyti rūšiavimui.

Šachtų bus atsisakoma palaipsniui: pirmiausia prie namų bus pastatomos naujos pusiau požeminės atliekų aikštelės. Tuomet namas bus įspėjamas, kad maždaug po vieno mėnesio (arba ilgiau, jeigu reikia pasiruošti šachtų uždarymui) iš namo šachtos bus išimamas atliekų konteineris. Jeigu prie namo dar nėra pastatytos naujos aikštelės – šachtomis bus galima naudotis iki kol bus pastatyta aikštelė.

Vilniaus miesto savivaldybės vicemero Valdo Benkunsko teigimu, kol kas projektas sulaukia daug teigiamų atsiliepimų iš gyventojų. „Kai kurių daugiabučių laiptinėse administratoriai jau paskelbė ketinimus atsisakyti šachtų. Jau sulaukėme pirmųjų atsiliepimų ir jie daugiausiai – teigiami. Tai nestebina, nes atliekų šachtos – nehigieniška sovietinių laikų atgyvena. Ilgainiui jas panaikinsime visame mieste, o šalia daugiabučių įrengsime modernius didelės talpos pusiau požeminius konteinerius“, – sakė V. Benkunskas.

Šachtų užsandarinimu pasirūpinti turės namo administratorius arba bendrija. Tiesa, gyventojai turės galimybę pasilikti atviras šachtas ir toliau mesti atliekas į jas. Tačiau tokiu atveju gyventojai už atliekų išvežimą mokės dvigubai – už pusiau požeminių konteinerių išvalymą ir už šiukšlių išvežimą iš šachtos konteinerio. Be to, atvirų šachtų pasilikimas nusižengia šiuo metu galiojančioms higienos normoms.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

74 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist