Miestas

Vilniuje kuriamas vaidybinis istorinis filmas apie Lietuvos partizanus

Lietuvoje po Antrojo pasaulinio karo pabaigos, po antrosios sovietinės okupacijos karas nepasibaigė. Jis tęsėsi dar mažiausiai dešimt metų. Šis karas vadinamas partizaniniu karu, nes kovoti prieš sovietų okupantus ir vietinius kolaborantus į miškus išėjo daugybė buvusių nepriklausomos Lietuvos karininkų, studentų, gimnazistų, mokytojų, kunigų.

Šio pasipriešinimo okupantai nesugebėjo nuslopinti jėga, teko naudoti kitas priemones. Viena iš jų – vietinių išdavikų integravimas į partizanų gretas.

Naujas režisieriaus, rašytojo Vytauto V. Landsbergio ir režisieriaus, scenaristo Giedriaus Tamoševičiaus filmas ir pasakos būtent tokią „dvigubo agento“ istoriją – gabaus poeto, literato, už antisovietinę literatūrą išmesto iš Lietuvos TSR rašytojų sąjungos ir sutikusio bendradarbiauti su NKVD (tuometinis sovietų saugumo komitetas, vėliau pervadintas į KGB), užmezgant ryšius su partizanais. Už šią išdavystę (už „nuodėmės išpirkimą“) jam buvo pažadėtas grįžimas į sovietinių Lietuvos rašytojų elitą.

 

Filmas „Poetas“ yra gavęs Lietuvos kino centro finansavimą.

Vilniaus kino biuras informuoja apie trumpalaikius eismo ribojimus filmavimo metu:

1. birželio 20 d. 8–11 val. trumpam (iki 5 min.) stabdomas transporto priemonių eismas Aguonų gatvės dalyje nuo Šaltinių gatvės iki pastato Aguonų g. 24. Nuo birželio 19 d. 15 val. iki birželio 20 d. 11 val. rezervuojama 20 automobilių stovėjimo vietų Aguonų gatvėje.
2. birželio 21 d. 7–20 val. filmavimai vyks šalia pastato J. Basanavičiaus g. 13, ribojamas pėsčiųjų eismą priešais minėtą pastatą (bus galima apeiti), rezervuojama 13 automobilių stovėjimo vietų Teatro gatvėje.
3. nuo birželio 21 d. 21 val. iki birželio 23 d. 19 val. draudžiamas Šv. Jurgio gatvėje
4. nuo birželio 23 d. 14 val. iki birželio 24 d. 3 val. rezervuojamos 3 parkavimo vietos Pamėnkalnio gatvėje.

 

Filmavimo darbus organizuoja lietuvių kino gamybos kompanija VŠĮ „A Propos Studija“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vėjas
Vėjas
10 mėnesius

Filmas turėtų vadintis ,,Žyprė”. Pusė filmo apie tai kaip žmogus paaukojo save partizaniniam karui, po to 25 metus praleido lageriuose, kita pusė filmo apie tai, kaip nepriklausoma Lietuva 20 metų jį žemino vis negalėdama apsispręsti ar,,teisingai partizanavo” būdamas partizaninio būrio nariu. Gali būti kad tokiu filmu nusiplautume gėdą prieš daugelį pažemintų partizanų. Landsbergiai ir toliau kuria ,,savo” istoriją.

hmmm
hmmm
10 mėnesius
Atsakinėti į  Vėjas

prie ko čia šitie kliedesiai prie šito filmo?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button