Pirmadienį Vilniuje bus atliekamas gyventojų perspėjimo sirenos testavimas, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Testavimo metu taip pat bus surengta spaudos konferencija, kurios metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Norvegijos Karalystės ambasados pirmasis sekretorius Eirik Lyberg Bergene bei PAGD direktorius Saulius Greičius aptars sirenų sistemos plėtrą, vykdomą iš Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų finansuojamo projekto „Lietuvos išankstinio perspėjimo apie branduolinį pavojų sistemos vystymas“.

ELTA primena, kad praėjusių metų rudenį PAGD pasirašė sutartį dėl perspėjimo sirenų valdymo įrangos diegimo.

Įgyvendinant projektą, planuota įsigyti sirenas, kuriomis iš dalies būtų modernizuota Lietuvos gyventojų perspėjimo sistema ir sudarytos prielaidos tolesnei jos plėtrai bei integracijai su kitomis sistemomis.

Pažymėtina, kad praėjusiais metais su tiekėjais buvo pasirašyta sutartis dėl 197 sirenų įrengimo. 2023 m. rugsėjo mėn. pasirašyta dar viena sutartis dėl šių sirenų valdymo įrangos diegimo.

Skaičiuojama, kad įrengus sirenas ir įdiegus valdymo įrangą bus sudarytos sąlygos perspėti ne mažiau kaip 75 proc. gyventojų, gyvenančių vietovėse, patenkančiose į Astravo atominės elektrinės skubių apsaugomųjų veiksmų ir išplėstinio planavimo atstumą – iki 100 kilometrų poveikio zoną.

Moderni perspėjimo sirenomis sistema diegiama 17 savivaldybių. Numatytas sirenų ir jų valdymo įrangos montavimo darbų laikas – 2023-2024 metai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

29 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist