Miestas

Vilniečiai perspėjami: pastato administratorius klaidina gyventojus ir skatina neteisėtus veiksmus

Savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sulaukė aktyvių vilniečių pranešimų apie vienos didžiausių pastatų administravimo įmonės išplatintus skelbimus daugiabučių laiptinėse. Juose gyventojai raginami išsivalyti bendro naudojimo patalpas, o sukauptas atliekas palikti prie lauko konteinerių. Skelbimuose teigiama, kad atliekas vežėjas išveš be papildomo mokesčio.

Pasak VASA atstovų, tokia informacija yra klaidinanti ir skatinanti neteisėtus gyventojų veiksmus, dėl kurių daugiabučių namų kiemai gali virsti sąvartynais, o asmenims, neteisėtai tvarkantiems atliekas, gali būti skirtos baudos. Įmonė primena, kad didelių gabaritų ir kitos, mišrioms buitinėms atliekoms nepriskiriamos, atliekos pagal Vilniaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisykles turi būti tvarkomos atliekų savininkų iniciatyva ir jų lėšomis. Tokias atliekas draudžiama išmesti mišrių komunalinių atliekų konteinerių aikštelėse. Nenustačius teršėjo asmenybės už neteisėtai išmestų atliekų išvežimą ir tvarkymą sumoka visi konteinerių naudotojai.

„Pastaruoju metu sulaukiame aktyvių gyventojų pranešimų, jie piktinasi, kad daugiabučių namų administratorius laiptinėse platina skelbimus, raginančius sukauptas atliekas bendro naudojimo koridoriuose, laiptinėse, balkonuose,  rūsiuose išnešti ir palikti kiemuose prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių, esą vežėjai jas išveš nemokamai“, – sako VASA Atliekų vežėjų kontrolės skyriaus vadovas Gintautas Mackonis. Jo teigimu, tokia informacija yra klaidinanti ir formuoja neteisingą supratimą apie atliekų tvarkymą.

 

Savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės nurodo, kad atliekų turėtojams yra draudžiama palikti šalia konteinerių bet kokias atliekas, kurias privaloma šalinti konteineriuose, taip pat statybos ir griovimo, didelių gabaritų, tekstilės, pavojingas atliekas, padangas, automobilių ardymo, žaliąsias ir kitas neleistinas atliekas. Draudžiama palikti šalia tam skirtų konteinerių dideles, nesuplėšytas, nesulankstytas pakuotes ir pakuočių atliekas, kurias, jeigu jos netelpa į konteinerio angą ir konteineriuose yra vietos, privaloma sulankstyti ar kitaip susmulkinti ir sudėti į konteinerį. Negalima ir kitais būdais teršti konteinerių aikštelių, konteinerių pastatymo vietų.

Pasak VASA atstovo, į rinkliavą už mišrių komunalinių atliekų tvarkymą nėra įskaičiuoti minėtų atliekų tvarkymo kaštai. Jų išvežimas yra papildomai kainuojanti paslauga, nes tokių atliekų tvarkymui taikomi kiti reikalavimai ir priemonės, skirtingai nei mišrių komunalinių atliekų atveju. Be to, tokios atliekos negali būti priduodamos į mišrių atliekų sąvartynus.

„Anksčiau mišrioms komunalinėms atliekoms nepriskiriamos atliekos, gyventojų paliktos daugiabučių namų konteinerių aikštelėse, buvo tvarkomos iš bendro Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto. Nuo šių metų įsigaliojus atliekų tvarkymo pakeitimams, laikomasi principo „teršėjas moka“, todėl tokių atliekų tvarkymo kaštus turi padengti jų savininkai. Jei teršėjo neįmanoma nustatyti ir neteisėtai paliktų atliekų išvežimu pasirūpina mūsų įmonė, tai patirtos sąnaudos paskirstomos konteinerių aikštelei priskirtiems nekilnojamojo turto objektams po lygiai, t. y. visiems gyventojams, kurie naudojasi aikštelėje esančiais konteineriais. Tačiau tai nėra teisinga tų žmonių atžvilgiu, kurie didelių gabaritų ar kitų atliekų neturi arba jas tvarko patys už savo lėšas“, – sako G. Mackonis. Todėl jo teigimu, pastato administratoriaus nurodymas bet kokias atliekas nešti prie mišrių ir rūšiuojamų atliekų surinkimo konteinerių, klaidina gyventojus, formuoja ydingus įpročius, skatina neteisėtus veiksmus ir piktina žmones, kurie nenori matyti kiemuose augančių sąvartynų ir papildomai mokėti už jų išvežimą.

 

Seni baldai, santechnika, langai, durys, buitinė ar kompiuterinė technika, po remonto likusios statybinės atliekos, šiferio lakštai, nusidėvėjusias padangos, didelių gabaritų atliekos, susidarančios atliekant gyvenamojo būsto paprastojo remonto darbus, yra priimamos nemokamai penkiose Vilniaus miesto tokių atliekų surinkimo aikštelėse (atliekų surinkimo svorių, kiekių ribos, jų pridavimo sąlygos pateiktos „VAATC“ tinklapyje, prieš vykstant į aikštelę rekomenduojama pasinaudoti išankstine registracija).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button