Miestas

Vilniaus seniūnijos išdalins 5000 krūmų sodinukų bendruomenėms

Pavasarį kurti žaliąsias erdves gali kiekvienas: Vilniaus seniūnai kviečia gyventojų bendruomenes prisidėti prie žaliojo Vilniaus kūrimo – dalija krūmų sodinukus, kuriuos vilniečiai gali pasisodins patys.  

Miestiečiams tereikia nepamiršti elementarių želdynų kūrimo principų, kurie reikalingi pirmiausia tam, kad po kelerių metų sodinukų nereikėtų naikinti, jeigu jie imtų trukdyti kaimynams, ar komunalinių paslaugų teikėjams. 

Pageidaujantys sodinti krūmų sodinukus, gyventojai į savo seniūniją kviečiami kreiptis iki balandžio 25 d. Prašymą (laisva forma) patogu užpildyti elektroniniu paštu, arba atvykus į seniūniją.

 

Bendruomenės prašyme turėtų būti bent trijų kaimynų pritarimas raštu (laisva forma), pasiūlyta krūmų sodinimo vieta, nurodytas vietovės adresas ir pridėtos kelios vietos, kurioje norima sodinti, nuotraukos. 

Svarbu nurodyti norimą gauti sodinukų kiekį ir pavadinimus. Šį pavasarį dalijamos paprastųjų pušų ir 11 rūšių krūmų sodinukai: žvilgančiųjų kaulenių, pilkųjų sedulų, juodavaisių aronijų, juoduogių šeivamedžių, tarpinių forsitijų, šviesiųjų hortenzijų, paprastastųjų jazminų, paprastųjų ligustrų, pilkųjų lanksvų, paprastųjų alyvų, paprastastųjų putinų.

Labai prašome pažymėti/nupiešti ir nufotografavus atsiųsti pageidaujamos sodinimo vietos schemą. Ir prašyme keliais sakiniais argumentuoti – kodėl pageidaujama krūmais želdinti siūlomą vietą. 

 

Gavusios užklausą, seniūnijos atsakys gyventojams, kokios galimybės sodinti toje vietoje ir informuos kokią dieną bus galima atsiimti sodinukus. 

Pasodinus krūmus, kviečiama juos nufotografuoti ir atsiųsti seniūnijai bei adresu: [email protected]

Kaip sodinti krūmus?

Svarbu iškasti dvigubai didesnę duobę už sodinuko vazonėlį. Jei gruntas kietas ar nelaidus, duobę reikia padidinti. Tolimesni žingsniai: įmaišyti komposto, permaišyti su esamu gruntu, įberti lėto poveikio trąšų laikantis tręšimo instrukcijų. Iš vazonėlio išėmus augalą, reikia patikrinti šaknis: jei jos susivijusios, praardyti, kad galėtų plėstis į šonus. Augalą sodinti taip, kad jo kaklelis būtų sulig aplinkinės žemės lygiu. Mulčiuoti pomedį 50-100 cm spinduliu aplink augalą 3-5 cm storio mulčiaus sluoksniu – tada neaugs piktžolės ir  geriau laikysis drėgmė. Augalą po pasodinimo gausiai palaistyti ir rūpintis, kol prigis. Uždėti apsaugą, kurią kartu su sodinukais išduos bendrovės „Stebulė” darbuotojai – ji padės šienaujantiems pastebėti nedidelius sodinukus žolėje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Darius

Justiniškių seniūnijos gyvenotojai tai labiau norėtų Šiaurinės gatvės nei šitų krūmų, bet kadangi justiniškės aplamai yra sovietų paveldas, tai niekam justiniškių seniūnijos nuomonė nerūpi. Idėja būtų atiduoti Justiniškes rajonui, taip Vilnius atsikratytų sovietų paveldu ir nebereikėtų meluoti apie šiaurinės gatvės tiesimą, kad jau tuoj prasidės.

Lietuvis

Pirmiausiai jūs medeliu mylėtojai sušluokite pernykščius medžiu lapus, o tada pradėkite sodinti naujus.

XooX

Kas nors darė apklausą seniūnijų? Krūmai yra tai, ko dabar labiausiai trūksta? Jaučiu net į 20tuką nepapultų…

Vytautas

Kaimietis bando paversti Sostinę tvartu. Dabar krūmai, ryt mėšlas…

Vytautas

Išdalinkite pinigus senjorams ir nepasiturinčioms šeimoms.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button