Miestas

Vilniaus savivaldybė nepaisys rekomendacijų skelbti naują J. Basanavičiaus skulptūros konkursą

Vilniaus miesto savivaldybė nepaisys Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) rekomendacijų skelbti naują Jono Basanavičiaus skulptūros konkursą, nes nesutinka su išsakytomis pastabomis.

Savo ruožtu VPT informavo, kad sulaukusi tokio savivaldybės atsakymo spręs, ar skirti administracinę nuobaudą.

Savivaldybė nesutinka su VPT teiginiais, kad skulptūros liejimo konkursą pagal Gedimino Piekuro sukurtą maketą laimėjusi bendrovė „Savitai“ neatitiko reikalavimų būti pagaminus nors vieną bronzinę skulptūrą ir pateikė melagingą informaciją. Bendrovė dokumentuose nurodė, kad vienintelė jos nulieta skulptūra – bronzinis biustas lito tėvu vadinamam Vladui Jurgučiui.

 

Savivaldybė atsakyme tarnybai nurodo, kad ji „neturėjo jokių priežasčių manyti, kad „Savitai“ pateikta informacija gali būti melaginga“, nes pats bankas nurodo, kad skulptūra nulieta iš 75 tūkst. vienetų 50 centų nominalo lito monetų. Pastarosios gamintos iš vario, cinko ir nikelio taip pat vario cinko ir alavo lydinių, o tai, kaip aiškina pati bendrovė, atitinka bronzos cheminę sudėtį. Šios skulptūros autorius taip pat buvo G. Piekuras – jis nurodo, kad kūrinys pagamintas ne iš bronzos, o iš žalvario.

šrinkta skulptūros dr. Jonui Basanavičiui idėja

VTP atstovai pažymėjo, jog G. Piekuras kartu su savivaldybei projektą pristačiusiais architektais Gediminu Antanu Sakaliu bei Algirdu Rasimavičiumi, J. Basanavičiaus skulptūros idėją savivaldybei neatlygintiai perdavė pasinaudodamas iniciatyva „dovana Vilniui“, bet vėliau dalyvavo konkurse kaip „Savitai“ subtiekėjas. Pagal sutartį, „Savitai“ skulptūrą gamins už 98 tūkst. eurų, iš šios sumos 52 tūkst. eurų, neatskaičius mokesčių, turėtų atitekti pačiam menininkui G.Piekurui.

 

Savo ruožtu savivaldybė atkerta, kad negalėjo apriboti galimybės dalyvauti konkurse jokiems tiekėjams, kadangi tai pažeistų konkurencijos principą. Supaprastintą atvirą konkursą laimėjusi „Savitai“ vienintelė dalyvavo konkurse, bendrovės direktorė yra G. Piekuro bičiulio skulptoriaus Rolando Šmito sutuoktinė Danutė Šmitienė.

Komisija taip pat pažymi, jog ir pats esminis reikalavimas konkurse būti nuliejus būtent bronzinę, o ne bet kokio metalo skulptūrą, gali riboti konkurenciją. Savivaldybė pažymi, kad bronza – dažniausiai naudojamas lydinys skulptūrų gamybai, nes grynieji metalai nepasižymi atsparumu.

Savivaldybė atmeta ir kitus VPT priekaištus dėl pirkimo dokumentų rengimo.

 

„Savivaldybei atsisakius nutraukti sutartį, Viešųjų pirkimų tarnyba svarstys dėl administracinės nuobaudos taikymo“, – BNS nurodė VPT direktorė Diana Vilytė.

G. Piekuro paminklo kompozicijos pagrindą sudaro bronzinė stovinčio J. Basanavičiaus figūra ant granitinio kubo, kuris savo ruožtu stovi ant apvalios granitinės formos. Ant kubo priekinės plokštumos – užrašas bronzinėmis raidėmis  – JONAS BASANAVIČIUS.

Savivaldybė žada, kad paminklas J. Basanavičiui sutvarkytoje aikštėje priešais Nacionalinę filharmoniją Vilniuje bus atidengtas kitų metų lapkričio 23-iąją, minint jo gimtadienį.

 

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button