Miestas

Vilniaus paplūdimiai vėl sieks prestižinio įvertinimo

„Grinda“ antrus metus iš eilės sieks, kad Mėlynosios vėliavos – visame pasaulyje žinomas ir pripažįstamas ekologinis ženklas – plevėsuotų sostinės Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiuose.

Pernai tarptautiniai Mėlynosios vėliavos sertifikatai bei teisė Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiuose iškelti mėlynąsias vėliavas dviem Vilniaus viešiesiems paplūdimiams buvo suteikta įgyvendinus 33 griežtus reikalavimus švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosauginio valdymo, saugumo ir paslaugų kokybės kategorijose.

Mėlynosios vėliavos sertifikatas suteikiamas tik vienam sezonui, todėl 2021 m. rugsėjo 15 d., oficialiai pasibaigus maudymosi sezonui, Mėlynosios vėliavos Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiuose buvo nuleistos. Paraišką Mėlynosios vėliavos įvertinimui gauti 2022-ųjų sezonui „Grinda“ pateiks jau artimiausiu metu.

 

„Sostinės viešieji paplūdimiai keičiasi ir tai įvertina ne tik vilniečiai bei sostinės svečiai, bet ir tarptautinė bendruomenė. Pernai viso pasaulio prestižinių paplūdimių valdytojams pristatant Mėlynosios vėliavos programą, Mėlynosios vėliavos programos direktorius Johann Durand  gyrė Vilnių už puikiai prižiūrimus viešuosius paplūdimius ir savo prezentacijoje naudojo daug mūsų paplūdimių ir juose taikomų sprendimų nuotraukų. Kartelė yra iškelta labai aukštai, o žemiau leistis – ne išeitis, reikia ją peršokti“, – sako Dalius Kuliešius, laikinai einantis UAB „Grinda“ direktoriaus pareigas.

2021 m. Mėlynoji vėliava plevėsavo daugiau kaip 4600 paplūdimių 46 pasaulio šalyse.

Mėlynosios vėliavos programa vykdoma nuo 1985 metų. Ją administruoja Aplinkosauginio švietimo fondas (angl. Foundation for Environmental Education, FEE), kurios būstinė yra Danijoje.

 

Lietuvoje Mėlynosios vėliavos programa vykdoma nuo 2000 metų. Mėlynosiomis vėliavomis įvertinti 7 šalies paplūdimiai: centriniai Nidos ir Juodkrantės, Palangos Birutės parko, Klaipėdos miesto savivaldybės I Smiltynės ir II Melnragės, Vilniaus miesto savivaldybės Žirmūnų ir Balsio (Žaliųjų ežerų) paplūdimiai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Anzelmas
Anzelmas
19 dienas (-ų)

Atitaisymas: Balžio ežeras vinimis kyšančiomis ant lieptelių garsėja. Bet jis taip pat priklauso Vilniaus m. paplūdymiams, kur susirenka ne mažesnė vilniečių dalis.

Anzelmas
Anzelmas
19 dienas (-ų)

Jūs ką ten rūkote? Ar esat buvę prie Balsio? Nuotraukų Jums atsiųsti, su datomis? Vynys 15cm kyšo iš prieš 40 metų statytų lieptelių. Aš net kelis sykius esu siuntęs nuotraukas su aprašymais Jūsų ******astams. Turbūt, kol kas nors, koks vaikas ar kitas sau žarnų nepasileido, paslydęs, tol tai GRINDAI – PX. DIDELIS. Urodai, savo pliažą geriau, po senovei Lukiškėse vystykit.

Gintaras
Gintaras
18 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Anzelmas

Gerb. Mere pasivaikščiokite kartais prie ežero!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button