Vilniaus miesto savivaldybė siekia užmegzti bendradarbiavimą su Valstybės saugumo departamentu (VSD) ieškant sprendimų užtikrinti, kad nacionaliniam saugumui pavojų keliantys asmenys negalėtų dirbti savivaldybės ugdymo įstaigose. Tokių sprendimų savivaldybė pradėjo ieškoti po to, kai paaiškėjo, kad VSD ataskaitose minima pedagogė Ela Kanaitė dirbo sostinės darželyje-mokykloje „Svaja“.

„Savivaldybė siekia užmegzti bendradarbiavimą su VSD ir kitomis teisėsaugos institucijomis, kad šios pasiūlytų sprendimų, kurie vertinant direktorių ir kitų švietimo įstaigų darbuotojų tinkamumą eiti pareigas leistų išvengti kontraversiškų, moralės normoms prieštaraujančių pažiūrų ir galimos neigiamos įtakos vaikams atvejų“, – teigiama savivaldybės Eltai perduotame komentare.

Šią savaitę žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Vilniaus darželyje-mokykloje „Svaja“ trejus metus dirba anksčiau VSD grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimuose minėta pedagogė E. Kanaitė. Apie tai antradienį pranešė naujienų portalas 15min.lt. Kaip nurodoma publikacijoje, Vilniaus miesto savivaldybė apie E. Kanaitės einamas direktorės pavaduotojos ūkio reikalams pareigas darželyje-mokykloje „Svaja“ sužinojo neseniai.

Šiai žiniai pasirodžius žiniasklaidoje, ugdymo įstaigos direktorė Vilniaus savivaldybei patvirtino, kad E. Kanaitė pateikė prašymą išeiti iš darbo.

Kaip portalui teigė savivaldybė, E. Kanaitė „Svajoje“ dirba nuo 2020 metų rugsėjo.

Dėmesį į E. Kanaitę socialiniame tinkle „Facebook“ prieš kelias dienas atkreipė visuomenininkas Algis Ramanauskas, nurodoma publikacijoje.

Anksčiau žiniasklaidoje skelbta, kad E. Kanaitė socialiniame tinkle dalindavosi prorusiškais įrašais, taip pat, 2015 metų VSD ataskaitoje minima, moteris yra Rusijos ambasados Vilniuje koordinuojamos Respublikinės tėvynainių tarybos narė, taip pat viena iš asociacijos „Pagrindinių teisių gynimo ir tyrimo centras“ steigėjų. Pažymima, kad E. Kanaitė taip pat vadovavo Lietuvos rusų mokyklų mokytojų asociacijai. E. Kanaitės pavardė minima ir 2016 metų VSD saugumo ataskaitoje.

2012 metais E. Kanaitei buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas įteikė apdovanojimą už nuopelnus Rusijai.

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist