MiestasNeatrastas Vilnius

Viena keisčiausių miesto slėptuvių – intensyviausioje centro gatvėje (nuotraukos)

Miesto tyrinėtojai „Pamiršta.lt“ šią savaitę pasidalino išskirtinėmis nuotraukomis iš unikalios ir keisčiausios vietos. Tai slėptuvė pačiame Vilniaus centre, į kurią galima patekti tik per liuką vienoje intensyviausių centro gatvių.

„Kadangi jau grįžome prie Vilniaus, parodysiu vieną keisčiausių kada lankytų vietų – slėptuvę, į kurią patekti galima per liuką vienoje intensyviausių Vilniaus centro gatvių. Prisimenate seną Polububijaus straipsnį, kuriame jis rado slėptuvės avarinį išėjimą Šermukšnių gatvėje, užmaskuotą kaip skelbimų koloną? Įėjimas į šią slėptuvę – iš tos pačios operos: centras, viena viešiausių kokių tik gali būti Vilniuje vietų bei metalinis liukas, slepiantis įėjimą į nugriauto slėptuvės avarinio išėjimo šachtą. Pati slėptuvė nebūtų niekuo ypatinga, jei ne šis neįprastas patekimas, kurį užtikome visai netyčia, ieškodami patekimo į senamiesčio kolektoriaus atšaką Gedimino prospekte“, – rašoma „Pamiršta.lt“ pranešime.

Urban Exploration (UE, urbex, miesto tyrinėjimas) – gyvenamosios erdvės tyrinėjimo veiklų visuma, skatinanti žiūrėti į miestą kaip į savo asmeninę žaidimų aikštelę. Tai pasireiškia paprastam žmogui neprieinamų vietų paieška ir lankymu, ignoruojant saugumo, etikos bei nuosavybės normas. Veiklos balansavimas tarp legalumo ir nelegalumo dažnai sukuria konfliktą tarp tyrinėtojų ir visuomenės, tačiau, tuo pačiu leidžia pamatyti miesto užkulisius, apie kuriuos paprastas žmogus dažnai net neįtaria.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!


16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button