Miestas

VGTU ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai Briuselyje pristatė išmanaus miesto projektą

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ketina dalyvauti Horizontas 2020 kvietime teikti paraišką projektui „Išmanūs miestai ir bendruomenės“ (angl. Smart Cities and Communities). Jo tikslas – padidinti skaičių Europos miestų, kurie demonstruoja naujus sprendimus energetikos, transporto, informacinių ryšių technologijų (IRT) bei kitose srityse, taiko sisteminius integracijos sprendimus, diegia tvarias ir ekonomiškai efektyvias inovacijas. Išmaniosios miesto koncepcijos pagrindas yra atverti miestą naujoms judumo paslaugoms, tvariai energijai ir naujiems IRT sprendimams. 

Šiame projekte VGTU kartu su užsienio partneriais-universitetais bus atsakingas už mokslinius tyrimus ir plėtrą, o Vilniaus miesto savivaldybė nuspręs, kokias konkrečias sritis ir veiklas įgyvendinti. Prisijungti prie „Smart City“ konsorciumo VGTU pakvietė Norvegijos mokslo ir technologijų universitetą (NTNU), kuris turi didelę patirtį panašiose veiklose.

Vilniaus miesto „Smart Cities“ projekto iniciatyva spalio 9 d. pristatyta Briuselyje vykstančios Europos regionų ir miestų savaitės metu (The European Week of Regions and Cities). Renginyje dalyvavo VGTU atstovai – mokslo ir inovacijų prorektorius prof. habil. dr. Antanas Čenys bei Žinių ir technologijų perdavimo centro direktorė Vilma Purienė.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button