Rugsėjo 29 d., penktadienį, 17:00, Užupyje, Paupio gatvėje, bus iškilmingai atidengta 43-ioji Užupio Respublikos Konstitucijos lenta tajų kalba tajų rašmenimis. Ceremonijoje dalyvaus Tailando Karalystės ambasadorė Danijoje,  Lietuvoje ir Užupyje J.E. p. Sirilak Niyom, Užupio Respublikos prezidentas Romas Gediminas Lileikis.

Tailando Karalystės ambasadorė J.E. p. Sirilak Niyom sako, kad „Tailandas, 66 milijonų gyventojų turinti Pietryčių Azijos šalis, atrodo esanti toli nuo Lietuvos. Tačiau ryšys tarp dviejų šalių yra glaudesnis nei manoma“. Nuo 1993 m. mūsų santykiai buvo nuosekliai puoselėjami. Tarp daugelio svarbių įvykių, neabejotinai svarbiausiu šių santykių įrodymu tapo Jos Karališkosios Didenybės Princesės Maha Chakri Sirindhorn vizitas Lietuvoje 2016 m. Todėl Užupio Respublikos Konstitucijos tajų kalba atsiradimas 2023 metais skirtas ne tik papildyti konstitucijų sieną dar viena gražia kalba, bet ir paminėti Tailando ir Lietuvos diplomatinių santykių 30-metį bei papasakoti Tailando istoriją mūsų draugams lietuviams.

Tailandas turi ilgą ir turiningą istoriją bei gražią kultūrą. Daugelis senųjų istorinių pastatų atlaikė laiko išbandymus ir buvo pripažinti UNESCO pasaulio paveldo objektais, traukiančiais turistų iš viso pasaulio dėmesį. „Senovinis Si Thep miestas ir su juo susiję Dvaravati paminklai Phetchabun provincijoje“, kuriuos UNESCO 2023 m. rugsėjo 21 d. įtraukė į Pasaulio paveldo sąrašą, yra seniausi griuvėsiai Tailande, išlikę centrinėje Tailando dalyje nuo VI–X a. Dvaravati imperijos laikų. Kiti sąraše esantys griuvėsiai yra „Istorinis Sukhothai miestas ir susiję istoriniai miestai“, gyvavę XII-XIV a. Sukhothai provincijoje ir „Istorinis Ayutthaya miestas“, klestėjęs XIII–XVII a. Ayutthaya provincijoje. Šie paveldo objektai suteikia istorijos mylėtojams galimybę sužinoti daugiau apie senovės Tailandą.

Turistų dėmesį traukia ir daugelis kitų architektūros objektų, išlikusių nuo Rattanakosin eros XVIII a. pradžioje iki šių dienų. Tai ir Karaliaus rūmai su daugybe šventyklų, įskaitant Smaragdinio Budos šventyklą (Wat Phra Kaew), Gulinčio Budos šventyklą (Wat Po) ir Marmurinę šventyklą Tailando sostinėje Bankoke. Ieškantiems gamtos ramybės Tailandas siūlo daugybę kvapą gniaužiančių peizažų, įskaitant vešlius miškus ir kalnus, taip pat nuostabius paplūdimius ir salas. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – pasaulinio garso tajų virtuvė, siūlanti įvairovę skanių patiekalų, tokių kaip „Pad Thai“ ir „Tom Yum Kung“, kuriuos neabejotinai reiktų paragauti pirmiausia.

Tailando, įsikūrusio Pietryčių Azijos viduryje, geografinis pranašumas ir draugiškas verslui klimatas padėjo šaliai tapti ekonomikos centru ir vartais į Indo-Ramiojo vandenyno regioną. Be to, Tailandas gali pasigirti antra pagal dydį ASEAN (Pietryčių Azijos šalių asociacijos) ekonomika, kurios rinka yra 664 mln. gyventojų. Tailandas išlaikė savo patrauklumą užsienio verslui ir investicijoms ištisus dešimtmečius. Taigi, Tailandas yra puikus prekybos ir investicijų partneris Lietuvai, ypač pažangių technologijų ir inovacijų srityse – nuo ​​gyvybės mokslų ir medicinos įrangos iki skaitmeninių technologijų.

Pastaruosius tris dešimtmečius Tailandas ir Lietuva nuolatos puoselėjo glaudų bendradarbiavimą ir santykius įvairios srityse, pradedant vyriausybiniu lygiu ir verslo partneryste, ir baigiant tiesioginiu ryšiu su žmonėmis. Tačiau abiem pusėms dar yra daug erdvės ir galimybių stiprinant bendradarbiavimą ir mūsų šalių draugystę. Tolimesni kultūriniai vizitai tarp šalių padėtų puoselėti abipusiai naudingus santykius. Tailando ambasadorė J.E. p. Sirilak Niyom tiki, kad „Užupio Respublikos Konstitucijos tajų kalba lentos atidengimas žymi naują mūsų tautų ir žmonių santykių pradžią. Taigi, tai tikrai yra priežastis švęsti“.

Labai džiaugiamės Užupio Konstitucijos 43-ios lentos tajų kalba atidengimu ir viliamės, jog nuo šiandien mūsų tautų istorinės ir kultūrinės sąsajos taps tik dar tvirtesnės ir bus lydimos šypsenų.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist