Balandžio 9 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai gavę pranešimą apie kertamus medžius Vilniuje Priegliaus g. 11 atliko patikrinimą. Per apžiūrą paaiškėjo, kad neteisėtai pašalinti 34 saugotini medžiai: 4 pušys ir 30 beržų. Įmonei, už neteisėtai šioje teritorijoje iškirstus medžius, reiks atlyginti aplinkai padarytą žalą – daugiau nei 11 tūkst. eurų. 

Atliekant tyrimą nustatyta, kad įmonei priklausančiame privačiame žemės sklype buvo planuojamos statybos. Įmonė turėjo leidimą medžius perkelti į kitą vietą, tačiau neturėjo teisės medžius išskirsti. Taigi medžiai buvo pašalinti neturint savivaldybės vykdomosios institucijos išduoto leidimo kirsti želdinius, taip pažeidžiant Želdynų įstatymo 13 straipsnio nuostatas. 

Už nustatytus pažeidimus atsakingiems asmenims gresia bauda nuo 240 iki 900 eurų ir reiks atlyginti aplinkai padarytą žalą – 11 143 eurų.  

Svarbu 

Norint įsitikinti, ar privačiame žemės sklype augantis želdinys nėra priskirtas saugotinam, kiekvienu konkrečiu atveju reikėtų pasitikrinti Vyriausybės patvirtintame kriterijų, kuriuos atitinkantys medžiai ir krūmai priskiriami saugotiniems želdiniams, sąraše. Jame nurodyta, kokioje vietoje, kokios rūšies ir kokių skersmens bei aukščio parametrų želdiniai priskiriami saugotiniems. 

Leidimas kirsti, perkelti ar intensyviai genėti medį ar krūmą reikalingas ir saugotiniems želdiniams, augantiems privačiuose sklypuose. Tokius leidimus išduoda Savivaldybės.  

Atsakomybė 

Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad neteisėtas saugotinų medžių naikinimas užtraukia baudą asmenims nuo 180 iki 600 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 240 iki 900 eurų. Taip pat skaičiuojama ir aplinkai padaryta žala už iškirstus želdinius.  

Be baudos, už neteisėtai sunaikintą želdinį teks atlyginti padarytą žalą, kuri, priklausomai nuo medžio rūšies, siekia nuo 5 iki 20 eurų už kiekvieną nupjauto medžio kelmo skersmens centimetrą. Žalos suma, priklausomai nuo pašalinto medžio augimo vietos, gali būti padidinta iki kelių kartų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist