Didmiesčiuose stingant automobilių stovėjimo vietų, įvairios parduotuvės ar kitas paslaugas suteikiančios įmonės šalia stovėjimo vietų įsirengia ženklus „Tik klientams“, „Rezervuota grožio salono klientams“ ir panašius, prie kitų galima pamatyti tik ženklą „Rezervuota“. Be to, neretai netoli tokių ženklų būna įrengti ir informaciniai ženklai apie mokamą stovėjimą.

Esant tokiai gausybei įvairių žymėjimų vairuotojai kartais pasimeta, kur reikia susimokėti, kur automobilį galima palikti nemokamai, kurioje vietoje reikia specialaus leidimo ir kurie iš visų „Rezervuota“ ženklų galioja, o kurie yra tik elementari butaforija.

Susimokėjo – gavo baudą

Panašiai nutiko ir vienai vilnietei, kuri istorija pasidalino su lrytas.lt portalu. Moteris atvyko į automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje stovėjo ženklas „Rezervuota“, o šalia buvo įrengtas ženklas, kuris informuoja apie mokamo stovėjimo zoną.

„Atvažiavau, pasistačiau automobilį. Žiūriu, kad yra mokama, susimokėjau. Atėjo draugai, sako: „Palauk, čia rezervuota vieta, reikia uždėti lentelę.“ Aš pasakiau, kad jau apmokėjau stovėjimą ir ramiausiai nuėjome papietauti. Sugrįžusi radau išrašytą 30 eurų baudą, nes nebuvo to leidimo ir nesvarbu, kad susimokėjau“, – savo patirtimi dalijosi vairuotoja.

Reikalingas leidimas

Kelių eismo taisyklėse (KET) yra įregistruotas tik vienas automobilių stovėjimo vietas rezervuojantis ženklas. Tai nurodomasis ženklas, kuris yra mėlynas ir stačiakampio formos su P raide ir užrašu „Rezervuota“. Kitaip – kelio ženklas Nr. 531 – „Rezervuota stovėjimo vieta“.

Tokio ženklo įrengimas turi būti suderintas su savivaldybe, nepažeisti KET, o asmenys turi nepamiršti leidimo, kad netektų mokėti baudos.

„Tais atvejais, kai vieta pažymėta kaip rezervuota pagal KET numatytą žymėjimą, statymas tokiose vietose galimas tik su specialiais leidimais. Ne elektroniniai tvirtinami už priekinio stiklo, tačiau leidimas gali būti ir elektroninis“, – informuoja įmonės JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos), kuri yra atsakinga už eismo organizavimą Vilniaus mieste, judumo ekspertas Marius Pakėnas.

Tiesa, tokį ženklą įsirengti gali ir įmonės, kurios nori suteikti leidimą savo klientams pasistatyti automobilį nemokamai ir neieškant stovėjimo vietos. „Kelio ženklo „Rezervuota stovėjimo vieta“ vietoje gali stovėti visos transporto priemonės, kurioms yra išduotas specialusis leidimas. Leidimas gali būti išduotas visiems asmenims, nepriklausomai, kas inicijavo minėto kelio ženklo įrengimą.

Tai gali būti įvairūs įmonės klientai, įstaigos darbuotojai ir pan.“, – suteikiamą galimybę paaiškina Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė.

Savadarbiai ženklai negalioja

Visais kitais atvejais, kuomet įmonės sugalvoja palengvinti galvos skausmą, ieškant kur pastatyti automobilį, savo klientams ir įrengia kitokius ženklus, jie neturi jokios galios.

„Savadarbiai, KET nenumatyti ženklai negalioja. Tokių ženklų savivaldybė nederina, o pastebėjusi išmontuoja“, – patikina M. Pakėnas.

Pareigūnai taip pat patvirtina, kad ženklai, kurie nėra patvirtinti KET ir jų prieduose, neturi galios.

„Atsižvelgiant į nurodytus dokumentus, ženklai „Rezervuota klientams“, „Rezervuota įmonės darbuotojams“ ir kiti panašūs ženklai, kurie nėra numatyti Kelių eismo taisyklėse, neįpareigoja vairuotojų juos vykdyti, o jų nevykdymas neužtraukia atsakomybės“, – teigia J. Liutkienė.

Kelių policijos atstovė priduria, kad automobilių stovėjimo vietų rezervacija turi būti suderinta su savivaldybe, taip pat, kitokie ženklai gali būti įrengti privačioje teritorijoje, kurios nekontroliuoja policija.

Kadangi tokie ženklai negalioja, reikia mokėti vietinės rinkliavos mokestį, jeigu toje vietoje jis yra numatytas. Apie tai informuoja šalia pastatyti ženklai.

Norint išvengti papildomų problemų ar net baudų, patariama pasižvalgyti į kitus netoliese esančius ženklus, kurie informuoja apie automobilių statymo tvarką.

Pastačius automobilį šalia ženklo „Rezervuota stovėjimo vieta“ įsitikinkite, kad turite leidimą, o palikdami automobilį kitokiais rezervacijos ženklais pažymėtoje vietoje pasidomėkite, ar jis yra suderintas su atsakingomis institucijomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist