Miestas

Tris dienas trukęs renginių ciklas „Vilniushyvanka” surinko tūkstančius dalyvių (nuotraukos)

Vilniuje šį savaitgalį vykusios Ukrainos dienos „Vilniushyvanka“ kvietė  ukrainiečius geriau pažinti mūsų šalies kultūrą, o mūsų šalies gyventojus – sužinoti daugiau apie ukrainiečių tradicijas. Iš viso vilniečiai ir miesto svečiai galėjo aplankyti apie 130 įvairių nemokamų edukacijų, koncertų ir ekskursijų, ypač daug pramogų buvo skirta vaikams.  Vien ekskursijų po Vilnių ir sostinės muziejuose buvo suplanuota apie 80, tačiau buvo organizuojamos ir papildomos ekskursijos, kad pažinti Vilnių galėtų visi norintys. Iš viso trijų dienų renginiuose apsilankė tūkstančiai  dalyvių. 

„Papuošusi Vilnių ,,Vilniushyvanka” suvienijo daugiau nei 40 partnerių,  visiems jiems esame dėkingi už tai, kad matydami prasmę padėti Ukrainos žmonėms, iniciavo gausybę pramogų, veiklų, vaišių ir užsiėmimų”, – sako renginių ciklą inicijavusios oficialios Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.   

Baigiamajame renginyje, kuris vyko visą sekmadienį sostinės Reformatų skvere, lietuviams už pagalbą karo metų dėkingi ukrainiečiai surengė savo šalies tradicinės virtuvės patiekalų pop-up restoranų erdvę. Reformatų skvere visą dieną koncertavo žinomi Ukrainos ir Lietuvos atlikėjai, o vaikams buvo skirta atskira pramogų erdvė. Nuo karo pabėgusius ir ramybę Lietuvoje radusius ukrainiečius subūrusi „Menai Renginiai” renginių įmonės vadovė Erika Purauskytė sako, kad svarbiausias šio renginio tikslas buvo padėti Lietuvoje gyvenančioms vienišoms mamoms su vaikais.  

 

Renginius organizavo „Go Vilnius” kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, LR Ukrainos ambasada, Ukrainos namais ir dar keliasdešimt  partnerių. „Vilniushyvanka“ įkvėpė tradiciniai ukrainietiški siuvinėti drabužiai – vyšyvanka, kurie net turi savo atskirą tarptautinę dieną, minimą gegužės 19 dieną. Būtent todėl ukrainiečių ir lietuvių kultūros mainai buvo perteikiami derinant gerai atpažįstamus Vilniaus ir vyšyvankos simbolius. Renginių ciklo pavadinime „Vilniushyvanka“ buvo iš karto užkoduota, kad Vilnius savaitgalį bus išsiuvinėtas spalvingų renginių vyšyvanka.   

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vėl ir vėl

Jau pradeda įkyrėti ta isterija dėl Ukrainos. Palaikyti ukrainiečius aišku reikia , bet tas besaikis Ukrainos liaupsinamas ima atsibosti.

hmmm

eik tu n…, paskui savo rusišką laivą, pusgalvi

Linas

eik susirask kokį ruselį ir paimk baltymų kokteilį į subinę. Mums labiau atsibosta vatnikai, tokie kaip tu. Nepatinka nedalyvauk renginiuose, apsijuosk ruskiu vėliava ir su sėmkem žiūrėk pergalės paradą.

Darius

Kodėl taip piktai?
Iš dalies pritariu. Žmonės pavargsta nuo perteklinės informacijos. Ir galbūt kai kas tikrai norėtų nedalyvauti renginiuose, bet nelabai įmanoma. Per Tv ukrainietiški serialai, per radiją naujienos iš ukrainos ir dainos iš ukrainos, važiuoji viešuoju transportu, kalba ukrainietiškai, Ukrainos Vėliavų mieste daugiau nei Lietuvos. Išeini pasivaikščiot į miestą o ten vėl visokie renginiai apie Ukrainą. Ir visa tai jau apie 100 dienų, manau tikrai normalu, kad kai kas pavargsta ir nebūtinai jis yra rusas.

Vaclovas

Ukraina tai pajuoka, kas būna kai patiki zelenskiais. Ne jie pirmi ir paskutiniai tais patikėjusieji, kurie liko griuvėsiuose.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button