Vilniaus rajonai pastaraisiais metais tampa žalesni ir patogesni, juose kuriami nauji traukos objektai. Pasižvalgykite po sostinės vietas, kuriose prasideda tikras „rajonesansas“.

Į Šnipiškes grįžta veiksmas

Iki šiol Šnipiškės vystėsi chaotiškai: vienos dalys augo ir gražėjo, bet centrinė rajono teritorija liko įstrigusi praeitame amžiuje. Tačiau pokyčiai jau vyksta – iš esmės yra atnaujinamas Šnipiškių gatvių tinklas, tiesiami nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, palei gatves sodinamos medžių alėjos.

Dvasia išliks

Nors rajonas keičiasi, saugomas Giedraičių gatvės ir aplinkinės teritorijos paveldas išlieka – senieji medinės architektūros Šnipiškių namai nedingsta, kaip ir šios teritorijos unikalumas ir žavesys.

Naujos žalios erdvės

Šnipiškių gyventojai ir svečiai galės laiką leisti keturiose naujose žaliosiose erdvėse. Čia atsiras Japoniškas sodas ir Senvagės parkas. Rajono centre formuojama Šnipiškių aikštė, o nesutvarkyta erdvė Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankirtoje virs Drakono pieva – skveru su laisvalaikio zonomis.

Šeškinėje – ilgai lauktas stadionas

30 metų besitęsianti nacionalinio stadiono istorija artėja prie pabaigos: beliko pasirašyti koncesijos sutartį su konkurso laimėtoju ir pranešti apie pokyčių ant Šeškinės kalvų pradžią.

Čia iškils ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų stadionas, o šalia jo – lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos ir bokso salės, sporto muziejus. Be sporto erdvių čia įsikurs bendruomenės centras, biblioteka ir vaikų darželis. Siekiant užtikrinti patogų susisiekimą aplink stadioną, jau yra parengti Ozo, Ukmergės ir Siesikų gatvių pertvarkymo projektiniai pasiūlymai.

Žirmūnuose – masinė modernizacija

Žirmūnų gyventojus jau džiugina nauji dviračių takai, o ateityje pajudėti šiame rajone atsivers dar daugiau galimybių – čia iškils naujas lengvosios atletikos maniežas. Taip pat Žirmūnuose projektuojamas naujas priestatas prie Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos, jame galės mokytis apie 300 mokinių.

Neregėtas kvartalo atnaujinimas

„Žirmūnų trikampio“ kvartale (Žirmūnų, Minties, Tuskulėnų gatvių trikampyje) vyksta didžiausia kompleksinė kvartalo modernizacija Vilniaus istorijoje. 2022 m. šios erdvės gyventojus pasitiks nauji pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu, sporto aikštelė, šalia Žirmūnų gatvės atsiras pagrindinis skveras, bus atnaujintas apšvietimas, eismo reguliavimas.

Stotis – modernūs miesto vartai

Stoties kasdienybė greitai taps patrauklesnė visiems vilniečiams ir miesto svečiams. Vilniečius Stotyje pasitiks sutvarkyta pagrindinė aikštė priešais geležinkelio stotį, rekonstruotas viešojo transporto žiedas, atnaujintos aplinkinės gatvės, suformuotas sklandesnis pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimas ir geresnis susisiekimas su aplinkiniais rajonais.

Vilnius Connect

Stoties rajone, 21 ha teritorijoje, planuojamas projektas „Vilnius Connect“ – daugiafunkcis mobilumo, verslo ir laisvalaikio centras, kurį sups žaliosios ir pėsčiųjų erdvės. Vienoje vietoje centras teiks platų paslaugų spektrą – nuo maitinimo ar laikino apgyvendinimo iki biuro nuomos.

Nauja autobusų stotis

2019 m. buvo sutarta, kad rekonstruosis ir Vilniaus autobusų stotis. Ji kartu su geležinkelio stotimi veiks kaip vienas mobilumo centras, kuriame keleiviai galės nuspręsti, kokiu būdu jie, pasiekę Vilnių, keliaus toliau.

„Šviesos skveras”

Tarp Pelesos ir Liepkalnio gatvių esančiame „Šviesos skvere“ suprojektuota aikštė su nedideliu amfiteatru. Šioje erdvėje numatyta atnaujinti senus laiptus, pagerinti želdynų būklę, įrengti naują apšvietimą.

Žvilgsnis į miestą per periskopą

Kitas skveras Stoties rajone įsikurs šalia Šv. Stepono bažnyčios kartu rekonstruojant ir Šv. Stepono gatvę. Teritorijoje esantis aukštas metalinis kaminas taps periskopu, atversiančiu miesto panoramą iš naujos perspektyvos.

Iškilęs Paupys

Buvusioje pramoninėje Paupio teritorijoje kyla Vilniaus „Architektūros parkas“ – vienas geriausių viešojo sektoriaus ir verslo bendradarbiavimo Lietuvoje pavyzdžių.

Privačiomis investicijomis čia statomi gyvenamieji namai, verslo centro kvartalas su patalpomis kūrybinei veiklai, o viešomis investicijomis atnaujinamos bendros erdvės. Pernai Paupį ir Užupį sujungė naujas pėsčiųjų tiltas, palengvinantis susisiekimą tarp dviejų rajonų.

Naujamiestis vol. 2

Naujamiestis iš pramoninės miesto dalies pradėjo virsti į madingą rajoną prieš gerą dešimtmetį, tačiau netrukus atgims dar kartą.

Ugniagesius pagerbsianti erdvė

Greta Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos suplanuota įkurti ugniagesių globėjo Šv. Florijono vardu pavadintą skverą. Siūloma čia pastatyti ugniagesio skulptūrą, įrengti alėją su labiausiai pasižymėjusių ugniagesių rankų įspaudais, o vaikų žaidimo aikštelėje atspindėti ugniagesių tematiką.

Naujas Naugarduko gatvės veidas

Naugarduko gatvėje suplanuoti ir nauji dviračių takai, pėsčiųjų pirmenybę prieš transportą pažyminčios perėjos, kokybiškas apšvietimas, skveriukai sankryžose, naujos žaidimų aikštelės.

„Tautos namai“ – dovana Vilniaus jubiliejui

Svarbiausias Naujamiestyje planuojamas projektas – „Tautos namai“, kurį sudarys dvi koncertų salės. Aplink „Tautos namus“ numatyta atnaujinti Liuteronų sodą bei Tauro kalno parko erdves. Planuojama, kad jau 2023 m., švenčiant 700-ąjį sostinės gimtadienį, čia galės koncertuoti pasaulinio lygio atlikėjai.

AtsiNaujininkai

  • Kartu su geležinkelio stoties teritorijos pertvarka atėjo metas keistis ir šalia esantiems, didelį potencialą turintiems Naujininkams.
  • Rajono strategijoje numatyta atgaivinti kelis kvartalus. Tarp jų – erdvę prie buvusio Taksi parko ir Vilniaus stiklo fabriko bei teritoriją prie „Lietuvių namų“. Laisvalaikio leidimui ketinama pritaikyti buvusio Akiųligoninės komplekso aplinką.
  • Dabartinio rajono centro Dariaus ir Girėno / Kapsų ir Šaltkalvių g. sankirtoje planuojamas naujas skveras.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

103 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist