Visus metus besitęsiantis Vilniaus 700-asis gimtadienis neaplenkė ir toliau nuo miesto centro gyvenančių vilniečių. Rugsėjo viduryje Dvarčionių bendruomenė (Gyventojų asociacija „Dvarčioniškiai) surengė miesto jubiliejaus šventę savo gyventojams bei įteikė įspūdingą dovaną sostinei.

Dovanų priimti ir su dvarčioniškiais pabendrauti atvyko Vilniaus miesto vicemerė Donalda Meiželytė, administracijos vyriausioji patarėja seniūnijų klausimais Daiva Mikulskienė ir Kultūros skyriaus vedėjas Tadas Rimdžius.

Šventė prasidėjo gausiai susirinkusiems kaimynams ovacijomis sutikus garbius svečius ir įsegus jiems į atlapus padėkos ženklelius „Dvarčionys myli mane“. Po trumpų sveikinimo kalbų, Vilniaus vėliavomis pasipuošusi beveik 100-o žmonių eisena pajudėjo į Dvarčionių sveikatingumo pušyną, kur sustojo prie balta marška uždengtos dvarčioniškių dovanos Vilniui.

Čia bendruomenės lyderiai papasakojo apie paslėptą skulptūrą, o publikai plojant Donalda Meiželytė ir Daiva Mikulskienė atidengė medinį-geležinį DVARČIONIŲ VILKĄ (skulptūros autorius Jonas Bugailiškis). Čia pat sostinės valdžios atstovai pradėjo naują tradiciją – atsisėdus Vilkui ant nugaros fotografuotis – tikimasi, kad tai taps kiekvieno apsilankiusio Dvarčionyse ritualu.

Vaikai, padedant vyresniems, Vilko papėdėje iš kankorėžių bei šakelių išdėliojo didelį užrašą „700“ ir tada visi fotografavosi – kartu, atskirai ir ant Vilko. Tuo oficialioji šventės dalis baigėsi, bet tęsėsi šnekučiuojantis, užkandžiaujant vietoje keptomis picomis, gaivinantis ledais ir limonadu, o fone skambant keliolikai puikiai visiems žinomų dainų, šlovinančių Vilnių.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

26 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist