Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos ir atogrąžų miškų naikinimo problemą, Vilniuje įrengta neeilinė meninė instaliacija – sostinės Baltasis tiltas virto atogrąžų mišku. Unikalus ir Lietuvoje dar nematytas trimatis piešinys leidžia nusikelti į atogrąžų miško taką ir iš arčiau pažinti ten gyvenančią gyvūniją. Šia iniciatyva siekiama prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Renginio svečiai turės unikalią galimybę skirti paramą tarptautinei organizacijai  „The Orangutan Project“, kuri rūpinasi nykstančių orangutangų išsaugojimu.

„Visuomenėje dažnai vyrauja supratimas, kad neigiami klimato kaitos reiškiniai vyksta toli nuo mūsų ir dėl to nesame už tai atsakingi. Miškų naikinimo tematika aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Šiuo projektu siekiama atkreipti dėmesį į vieną iš esminių Žemės gyvavimo dalių – atogrąžų miškus – pasaulio plaučius, kurie atsakingi už švarų ir gryną orą“, – apie instaliacijos idėją pasakojo aplinkosaugos organizacijos „Žiedinė ekonomika“ vadovas Domantas Tracevičius.

Sostinės tiltą atogrąžų mišku pavertė menininkas Saulius Gudelevičius. Savo išskirtiniais erdviniais piešiniais jis pavergė ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį. Saulius trimačius piešinius kuria jau beveik dešimt metų – mylimą hobį pavertė darbu. Pasak menininko, viskas prasidėjo nuo portretų kūrimo, vėliau sekė gamtos vaizdiniai, gyvūnai, automobiliai. Galiausiai menininkas nutarė piešinius perkelti į erdvinį formatą ir jais papuošti atviras erdves.

Menininkas džiaugiasi, kad prisidėjo prie tokio pobūdžio iniciatyvos ir jaučia pareigą garsiai kalbėti apie klimato kaitą savo darbais. „Ši tema yra itin aktuali mūsų kasdienybėje – klimato kaita yra ne tik viso pasaulio, bet ir kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Kiekvienas iš mūsų turi imtis veiksmų, kad pasaulyje pamatytume pokytį. Džiaugiuosi, kad prie šios svarbios žinutės transliavimo galėsiu prisidėti savo darbais.“, – sako menininkas.

Sauliui išgarsėti padėjo skandalingas monstro piešinys jo gimtojoje Šilutėje. Juodkrantėje dailininko trimačiu formatu nutapytas gintaro lobis 2014 virto turistų traukos centru.

Lietuvoje įvedus eurą, menininkas Saulius sukūrė piešinį su dviejų litų moneta. „Kūrybinės idėjos ateina savaime. Kartais jas lemia aplinka, pasaulio kaita ir aktualūs įvykiai.“, – apie įkvėpimą pasakoja menininkas. Sauliaus piešiniai sulaukė dėmesio ir už Lietuvos ribų – jie puošia kaimynines Latviją ir Estiją. Rusijoje menininkas nupiešė ir skirtingiems miestams padovanojo net keliolika trimačių piešinių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.