Miestas

Socialdemokratai inicijuoja korupcijos tyrimus dėl R. Šimašiaus

Po žiniasklaidos paviešintų faktų, kad Vilniaus meras Remigijus Šimašius galimai neteisėtai atstovavo Nekilnojamo turto vystytojų asociacijos interesams, socialdemokratai inicijavo du parlamentinius tyrimus.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Linas Jonauskas subūrė grupę parlamentarų, kurie kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Seimo Pirmininko pavaduotojas ir Antikorupcijos komisijos narys Julius Sabatauskas inicijuoja skubų Seimo Antikorupcijos komisijos posėdį.

Atsakingų institucijų prašoma įvertinti mero R. Šimašiaus ir Vilniaus vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio veiksmus galimai atstovaujant verslo interesams.

 

„Vilniaus meras, galimai derindamas poziciją su verslo asociacija ir to nedeklaruodamas, galėjo daryti įtaką Seimo nariams, kad nebūtų priimtas įstatymas“, – pažymi L. Jonauskas.

„Tenka apgailestauti, kad ankstesniems tyrimams stringant, daugėja nerimą keliančių faktų apie tai, kaip miesto reikalus tvarko R. Šimašius ir jo artimiausia aplinka. Stebime sistemingą ir aktyvų veikimą privataus verslo, o ne miestiečių labui, galimai pažeidžiant įstatymus, naudojantis teisės aktų spragomis, „pilkosiomis zonomis“. Manau, kad yra pagrindo įtarti, jog Vilniaus valdžia ir konkrečiai meras su komanda galimai aktyviai dirba atstovaudama tam tikros neformalios nekilnojamojo turto verslo grupės interesams (projektuotojų, statytojų, vystytojų). Tačiau neskubėkime su išvadomis ir palaukime parlamentinio tyrimo bei atsakingų institucijų vertinimų“, – sako J. Sabatauskas.

Socialdemokratas kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją, ragindamas kuo skubiau sušaukti komisijos posėdį ir nedelsiant pradėti parlamentinį tyrimą, kurio metu būtų išsiaiškinta, ar bandydamas paveikti Seimo narius ir tiesiogiai veikdamas verslo naudai R. Šimašius šiurkščiai pažeidė galiojančius įstatymus.

 

Socialdemokratų nuomone, veiksmų taip pat galėtų imtis ir Generalinė prokuratūra, kuriai įstatymai numato funkciją savarankiškai pradėti tyrimą ginant viešąjį interesą. Ji galėtų įvertinti galimus Vilniaus valdžios susitarimus su nekilnojamo turto įmonėmis.

„Nagrinėjant galimus susitarimus dėl Tolminkiemio gimnazijos projektavimo buvo sunku rasti įrodymų dėl prieš kelis metus vykusių susitarimų. Bet šiandien kalbama apie galimus susitarimus elektroniniu paštu, telefonu ir kitomis priemonėmis – tyrėjai gali nesunkiai gauti tą medžiagą ir ją įvertinti, susidaryti schemą, kokie asmenys ir įmonės čia dalyvavo, kokie jų tarpusavio ryšiai. Tai leistų nustatyti, ar veikdami tokiais būdais minėtieji asmenys nepadarė ir kriminalinio nusikaltimo. Manome, kad prokuratūra šiuo atveju ne tik gali, bet ir privalo pati aktyviai imtis priemonių, kad būtų išsiaiškinta, ar buvo padaryti korupciniai nusikaltimai ir pažeistas viešasis interesas“, – įsitikinęs J. Sabatauskas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
51 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas

Pagaliau…

tomas

Pritariu sakantiems, kad per vėlu. Vilniuje šita korumpuota vaivorykštinė pabaisa nuo 2015 m. tiek pridarė, kad ir po 100 metų niekas neišsrėbs: pažeidžiant įsttaymus ir visas urbanistikos normas primityviausiomis dėžėmis užstatytas Žalgirio stadionas, visas Šiaurinis Žvėrynas, Ozo “parkas”, pristatyta tūkstančiai daugiabučių su “komercine” ir “poilsio” paskirtimi, su kuriais nežinia ką reiks daryti, iškirsta daugybė sveikų brandžių medžių, sudarkytos istorinės senamiesčio vietos, barokiniai ansambliai ir t.t.

Red Wing

Per vėlai kažkaip pradėjo, manau ir socialdemokratams gerai buvo, šitiek nesąmonių pridaryta,visi jie ten draugeliai kas liečia pinigus, nesvarbu jog skirtingose partijose, o tik dabar kaip Pylipai iš kanapių išlindo, ir tai tik manau dėl būsimų rinkimų… Tepasi jie ten gerai tarpusavy, visiem užtenka…
Kažko ne pasidalino, tai ir inicijuoja, gal stadiono kaip melziamos karvės būsimiems rinkimams finansuoti…
Pasidalins otkatus ir nutrauks tyrimą neesant nusikaltimo sudėties…

Paskutinį kartą redaguota 8 mėnesius (Red Wing)
Kukulis

Pritariu tyrimų pradžiai. Mano nuomone Pakalnis dar net daugiau pakenkti galėjo nei meras. Tokių nesamonių pritvirtino statyboms…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button