„Miesto erdvių transformacijų permąstymas“ – taip savo „Kuriu Vilnių“ darbą pristato Mantautas Šulskus, Linas Tranas ir Milda Laužikaitė. Iš tarpusavyje besijungiančių stilizuotų klausyklų išpažinčiai atlikti įrengtas suoliukas-skulptūra Lazdynų Pelėdos skvere.

„Idėja gimė mąstant apie miestų erdvių transformacijas. Caro nugriautos Šv. Juozapo Sužadėtinio bažnyčios vietoje įrengtos „Klausyklos“ žymi katalikišką Vilniaus paveldą bei primena apie nuolat vykstančius drastiškus miestų pokyčius bei juos išgyvenančius žmones. Tinklo sienele atskirtos suoliuko-skulptūros sekcijos leis pažįstamiems ar nepažįstamiesiems leistis į pokalbį nauju, nepatirtu būdu – su kitu ar kita, savimi, kitokia kultūra“, – sako menininkai.

Pasak jų, klausyklos perkėlimas į viešą erdvę manifestuoja Vilniaus, kaip atviro ir nuolat besikeičiančio miesto žinią, bei kviečia dialogui apie viešųjų miesto erdvių pokyčius ir vilniečiams leis patirti ribą tarp viešo ir intymaus, religinio ir sekuliaraus, tarp atviro ir uždaro, tarp miesto praeities, dabarties ir ateities.

Jau pastatę skulptūrą, autoriai suvokė, kad nuo suoliuko-skulptūros vilniečiai ir miesto svečiai galės žvelgti į į Vilniaus Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų (unitų) bažnyčios bokštus, kurioje mišios vyksta išskirtinai ukrainiečių kalba. Karo akivaizdoje, griaunami Ukrainos miestai primena apie miestų trapumą.

Pirmąkart suoliuko idėja, pasak projekto autorių buvo realizuota Kopenhagoje 2015-ųjų vasarą, Nikolaj Kunsthal galerijoje, kuri įsikūrusi buvusioje bažnyčioje. Vilniuje erdvių, kuriose yra buvę maldos namai, apstu. Suoliuko idėją menininkai parsivežė namo ir perkūrė savo miestui. Projektinėje stadijoje suoliukas-skulptūra apkeliavo keletą Vilniaus lokacijų ir, po ilgo proceso, apsistojo Lazdynų Pelėdos skvere, kur anksčiau stovėjo Šv. Juozapo Sužadėtinio bažnyčia.

„Klausyklos“ yra vienas iš 12 „Kuriu Vilnių“ projektų. Konkursas sulaukė rekordiškai daug – net 188 paraiškų. Miesto inicijuota programa „Kuriu Vilnių“ atgaivina primirštas sostinės erdves.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.