Miestas

Savivaldybė prašo prokurorų padėti išsaugoti parką

Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama ginti viešąjį interesą ir padėti išsaugoti žaliąją erdvę Pilaitėje. Žemės sklype tarp Salotės ir Bitėnų gatvių susiformavo žalia erdvė, kurią pamėgo vietiniai gyventojai. Šią erdvę savivaldybė planavo atnaujinti ir labiau pritaikyti miestiečių poreikiams, paversti ją parkeliu, jau turinčiu ir neoficialų Nadruvos pavadinimą. Tačiau Nacionalinė žemės tarnyba nusprendė į sklypą atkurti privačios nuosavybės teises.

Pasak Vilniaus miesto mero, savivaldybė prašo prokurorų ginant viešąjį interesą kreiptis į teismą, jog šis panaikintų viešiesiems interesams galimai prieštaraujančius NŽT sprendimus bei kitų institucijų  sprendimus.

„Tai ne pirmas toks atvejis, kai Nacionalinė žemės tarnyba nepaiso miesto ir miestiečių interesų, bendrųjų miesto planų. Tokiu būdu ir mažaaukščių namų ir daugiabučių namų kvartaluose NŽT pradangina viešąsias erdves, o buvusius sandėlius ir gamyklas centrinėje miesto dalyje kliudoma konvertuoti ir pritaikyti žmonių dabartiniams poreikiams. Tai prieštarauja tiek miesto politikai, tiek gyventojų bei verslo pagrįstiems interesams“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

 

Anot R. Šimašiaus, dėl vangaus NŽT veikimo, iki šiol stringa daugiabučių namų kiemų tvarkymas, mat žemė po jais priklauso valstybei ir kiekvieną net ir nedidelį teritorijos infrastruktūros pagerinimą tenka derinti su NŽT, kurios požiūris į tokius pokyčius dažnai būna pernelyg biurokratinis.

Lygiai taip pat stringa pramoninių erdvių konversija, nes žemė čia dažniausiai išnuomota valstybės, o jos vardu žemę administruojanti NŽT turi savo vis labiau su miesto interesais prasilenkiantį požiūrį į šių teritorijų plėtrą, kuris dažnai prieštarauja miesto bendrajame plane numatytiems miesto atsinaujinimo  siekiams. 

Vilniaus meras yra kreipęsis į žemės ūkio ir aplinkos ministrus, ragindamas spartinti valstybinės žemės tvarkymo mieste perdavimą savivaldybėms. Tokia nuostata įrašyta ir Lietuvos Respublikos vyriausybės programoje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
19 dienas (-ų)

Dar reikėtų kreiptis dėl išduodamų leidimų kai kuriems verslo milžinų statyboms, kurios pablogina miestečių gyvenimą ir bendrą miesto, bei vietinę infrastruktūrą. Bet gi čia verslas… Šventa…

Augustas
Augustas
20 dienas (-ų)

Visur ir visada pirmoje vietoje ir/ar pirmoje eilėje turi būti visuomenės poreikiai, jų tenkinimas. Visuomenės interesai aukščiau už viską.

Vytautas
Vytautas
19 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Augustas

Tai jus tą merui ir vyr. architektui išaiškinkite. Dalyvaujant viešuosiuose svarstymose, susidaro įspūdis, kad žmonės mieste paskutinėje vietoje, o aukščiau už viską verslas ir jo interesas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button