Miestas

Savivaldybė atšaukia visus suderintus leidimus renginiams

Po riaušių prie Seimo sostinės savivaldybė trečiadienį pranešė atšaukianti suderintus leidimus gyventojų susirinkimams, o komerciniai, kultūriniai renginiai vyks.

„Visi iki šiol išduoti leidimai susirinkimams yra atšaukiami, ir juos peržiūrėsime iš naujo vertinant naują kontekstą, kurį matėme po vakar dienos įvykių (…) Svarbu atkreipti dėmesį – atšaukiame ne visų renginių leidimus, o tik susirinkimų. Komerciniai, kultūriniai renginiai, kurie buvo suplanuoti, jie vyks“, – trečiadienį žurnalistams sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Jis taip pat sakė, kad savivaldybė po riaušių prie parlamento kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), prašydama įvertinti tiek buvusio mitingo, tiek būsimų susirinkimų organizatorius.

 

Be kita ko, anot A. Bužinsko, spragų turi dabartinis Susirinkimų įstatymas.

„Lygiai taip pat matome, kad dabartinis Susirinkimų įstatymas galimybes savivaldybei spręsti šiek tiek riboja, tad kreipsimės į Seimą su įstatymo pakeitimais, kurie šiek tiek įgaliotų savivaldybę daugiau priimti sprendimus ir turėti žmonėms atsakomybę, jeigu jie tų sprendimų nevykdo“, – teigė savivaldybės atstovas.

„Šiuo metu savivaldybė yra įgaliota tik išduoti leidimą ir jeigu kas nors vyksta ne pagal planą, kaip matėme vakar, kažkokių veiksmų imtis ar baudų rašyti mes, kaip institucija, negalime“, – pridūrė jis.

 

Artimiausias protestas – rugsėjo pradžioje

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas teigė, kad atšaukta keletas leidimų, o artimiausias susirinkimas, kuriam išduotas leidimas, numatytas rugsėjo 10 dieną.

„Jų yra keletas šiuo metu išduota į priekį, tai visi bus peržiūrėti. Yra vienas leidimas ir 2022 metams – ir jį peržiūrėsime. Tai įvairiausi renginiai – nuo žmonių, protestuojančių prieš vakcinas, iki žmonių, protestuojančių dėl žmogaus teisių Baltarusijoje (…) Artimiausias, kuris mums kelia šiokį tokį neramumą, rugsėjo 10 dieną – jam išduotas leidimas, kurį atšaukėme“, – kalbėjo A. Bužinskas.

Rugsėjo 10 dieną planuota rengti akciją sostinės centre „Stop diktatūrai Lietuvoje, Sugrąžinkime Lietuvą tautai, TAIP – Seimo paleidimui“, leidimas buvo išduotas 7–15 tūkst. žmonių.

 

BNS žiniomis, šio renginio organizatorius – vienas iš „Šeimos gynimo maršo“ organizatorių, buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius.

Savivaldybė žada visus prašymus rengti susirinkimus nagrinėti iš naujo, konsultuodamasi su policija ir kitomis institucijomis.

Sprendimas priimtas po to, kai antradienį prie Seimo vykęs mitingas vakare virto riaušėmis.

 

Apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę į sankcionuotą mitingą prie Seimo Vilniuje protestuoti prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. Įvykio metu nukentėjo 15 pareigūnų.

Dėl riaušių pradėtas ikiteisminis tyrimas, sulaikyti 26 žmonės.

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
59 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Saulius

Štai jums ir lietuviška demokratija. Del Baltarusijos reikalu galite mitinguoti,o del savo teisiu ir laisvių net nebandykite,nes busite uzdubasinti lazdomis,bus iškeltos baudžiamosios bylos ir busite nudusinti.

Area51

Čia po riaušių galvą susitrenkėt ar nuo gimimo taip? Kas neleido surengti mitingo? Kažkas anksčiau laiko jį nutraukė? O gal geriau paklausiu keleto klausimų apie “mitinguotojus”, kurie labai akivaizdžiai tapo riaušininkais ir ėmė ne tik pažeidinėti kitų asmenų teises, bet ir niokoti turtą. Tai kas ten tokie neleido seimo darbuotojams po darbo išvažiuot ir apgadino jų mašinas? Kas leido prie seimo dūmus ir teršė orą? Kas paleido savadarbį sprogmenį ir mėtė akmenis į pareigūnus? Tiems visuomenės atmatoms reiktų džiaugtis, kad nebuvo visi pasodinti į vienutes už tokį elgesį, nes tai, kas įvyko, yra tikrų tikriausias jovalas, iniciuotas mitinguotojų, pas kuriuos… Skaityti daugiau

Pasvarstymui

Galime istoriškai pasižiūrėti į žmogų ir labai dažnu atveju (jeigu žmonės dėl kažko pyksta) ir yra minia (galima pasidomėti minios psichologija) neišvengsime agresijos provežio.
Jeigu buvo iš mitinguotoju mažas procentas agresorių tiek ir uženka išjudinti minią ir net kelių užtenka, kad įvyktu kažkas baisaus. (pavyzdukas iš neseniai vykūsių protestų “black life matter”- kai kurie žmonės ateina tiesiog būti destruktyvūs).

Darius

Nu tikrai nematau skirtumo nuo Baltarusijos. Realiai tie kas nori geresnio gyvenimo dabar bus persekiojami, is ju tyciojamasi o jei bandys mitinguoti tai juos baus ir dauzys lazdomis. Nematytas vaizdas? Aisku vienokie zmones rinkosi Baltarusijoj, kiti cia, bet nieko nekeicia, nei ten nei ten zmones neturi teises isreiksti savo nuomone

hmmm

kiek prisimenu lazda (vėliavos, kuri “geresnio gyvenimo” ieškotojams, yra totalus nulis, kotas) buvo panaudota prieš seimo narį, kita lazda (greičiausiai irgi vėliavos kotu) kažkoks nesveikai riebus tipas daužė policininkui per galvą… gali meluot iki užspringimo, bet visi puikiai matė filmuotus kadrus, kokios padugnės buvo susirinkę ir kokio jiems “geresnio gyvenimo” reikia

Bohemietis

Vakar turėjo teisę išreikšti nuomonę ir ją išreiškė, bet jeigu patys nesugeba jos reikšti be viešojo turto naikinimo ir riaušių kėlimo 2 val. nakties praėjus jau pusdieniui po numatytos mitingo pabaigos, tai tokiems reikia priežiūros saugant visuomenę nuo jų smurto.

Bohemietis

Ir nėra tokios teisės į naktinį akmenų mėtymą į policijos automobilius, todėl iš niekieno ji nebuvo atimta. Teisėtų protesto veiksmų dienos metu niekas neišvaikė ir niekas neblokavo, jeigu neatkreipėte dėmesio ar išvykęs kur buvot.

Vytautas

O kaip gi tarptautinė konvencija? Nusiritom iki Baltarusijos lygio? Beje, vakar vietinis Omon taip pat stojo prieš savus. Prieš tuos, kas juos išlaiko.

...

jūs, esate nevisprotis.

hmmm

tarptautinės konvencijos dėl homofobinių pusgalvių rašliavos komentaruose dar nėra, o gaila

kkk

ta pasalpiniu banditu gauja? jie nieko neislaiko 😀

hmmm

na, morozai prisižaidė:) dabar vargu ar kas norėt susidėt su celofaniniais lobovais ar gražuliais

haha

Jei toks sprendimas būtų Minske, Lietuva reikalautų sankcijų įvedimo.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button