Vilniaus universiteto  ligoninės Santaros klinikų Pilvo ir onkochirurgijos centre pirmą kartą Baltijos šalyse atliktos operacijos, kurių metu operuojančio chirurgo matomas vaizdas specialiais akiniais tiesiogiai buvo siunčiamas į Ispaniją.

Pilvo ir onkochirurgijos centro vadovas prof. Tomas Poškus sako, kad toks metodas – naujas mokymo ir mokymosi chirurgijoje būdas, kokio niekada nebuvo: „Operacijos metu buvo panaudota inovatyvi technologija, kuri leidžia padėti operuojančiam chirurgui. Pagalba chirurgijoje yra svarbus aspektas, diegiant naujus operacijos metodus. Tradiciškai tai daroma konsultantui stovint šalia, tai kainuoja didelius kaštus, ypač kai mokomasi iš kitų šalių specialistų. Ši technologija leidžia konsultantui operacijos eigą stebėti nuotoliniu būdu operuojančio chirurgo akimis.“

Tokia operacija – didelis pilvo chirurgo dr. Donato Danio vadovaujamos komandos nuopelnas – pritaikyta ir naujas nutukimo chirurginio gydymo metodas, ir nauja technologija. „Visi tokios operacijos etapai buvo žinomi, tačiau patarimai yra svarbūs ir naudingi – kaip paimti audinį, kaip geriau atlikti jungtį, kaip geriau atskirti audinius ir pan. Tokie komentarai ir patarimai labai padeda, kad ateity juos taikytume,“ – konsultanto pagalbą įvertina dr. D. Danys.

Santaros klinikose nutukimo gydymo spektras yra platus – nuo medikamentinio gydymo, dietos, fizinės medicinos ir reabilitacijos procedūrų, iki naujausių chirurginių operacijų: „Mūsų ligoninė, pradėjusi šias nutukimo gydymo operacijas, žengia į naują kokybinį lygmenį, o panaudota technologija – specialūs akiniai – papildoma priemonė, suteikianti konsultacijos galimybę mentoriui nebūnant greta ir aukštesnį saugumo lygį,“ – sako prof. T. Poškus.

Pasak pilvo chirurgo dr. D. Danio, pacientui buvo atlikta kombinuota chirurginė operacija, kuri Europos chirurgijos centruose yra vis labiau populiarėjanti: „Skrandžio apylanka (vienos jungties apylanka jungiant dvylikapirštę žarną su plonąja) ir kartu atliekama skrandžio rezekcija, t. y. pašalinama jo dalis. Šios technikos išmokome, o vėliau ir asistavome šių operacijų ekspertui ir vienam iš pradininkų prof. Javier Osorio Bellvitge universitetinėje ligoninėje Barselonoje, o atlikdami patys Santaros klinikose jautėme palaikymą ir aktyvų kontaktą nuotoliniu būdu – per specialius akinius.“

Dr. D. Danys sako, kad profesorius mielai sutiko nuotoliniu būdu padėti atlikti operaciją, operuodamas chirurgas ir komanda jautėsi saugūs – mentorystė palengvino pirmąsias operacijas, savijauta operacijos metu buvo labai gera. Paklaustas, kaip veikia akiniai, kaip vyksta vaizdo perdavimas ir komunikacija su konsultantu, gydytojas chirurgas paaiškino technologines jų galimybes: „Operuojančio chirurgo žvilgsnis yra perduodamas konsultantui – ten, kur žiūri chirurgas, tas vaizdas matomas ir konsultantui. Už beveik 3000 km nuotoliniu būdu operaciją stebinčiam mentoriui sudaroma galimybė susidaryti įspūdį, koks yra operacijos etapas, kaip dirbama, kokie manevrai atliekami. Operaciją galima pristabdyti, galima nubrėžti ant mažo monitoriaus, pritvirtinto prie akinių, kur geriau atlikti pjūvį ar kitą manevrą. Tai padaro operaciją saugią, užtikrina operacijos kokybę,“ – aiškina dr. D. Danys.

Santaros klinikų pilvo chirurgijoje naudojama įranga ir instrumentai nustebino kolegas ispanus: „Turime viską – nuo laparoskopinės įrangos iki pačių naujausių instrumentų, – sako dr. D. Danys. – Dėl to net ir operuodami 150–170 kg pacientus, kitą dieną galime juos išleisti į namus gydytis ambulatoriškai. Tai galima padaryti dėl visų technologinių galimybių operacinėje. Kolegoms ispanams gerą įspūdį padarė mūsų organizuotumas, komandos susikalbėjimas, sklandus darbas.“

Pilvo ir onkochirurgijos centro vadovas prof. T. Poškus sako, kad tokios operacijos svarbi dedamoji – stipri komanda: „Gydant nutukimą, operacija yra tik vienas iš svarbių gydymo etapų, kurie kokybiškai prižiūrimi gydytojų dietologų, endokrinologų, psichiatrų, reabilitologų ir kitų specialistų komandos, dirbančios mūsų ligoninėje. Operacijos metu ypatingai svarbus anesteziologų darbas – šiems pacientams anestezija nėra lengva, didelis iššūkis ją suteikti saugiai. Operacijų metu galime pasitelkti visą ligoninės struktūrą ir medicininę pagalbą, o turimos kompetencijos leidžia pacientams suteikti aukščiausio lygio paslaugas, kuriomis džiaugiasi ir gydytojai, ir pacientai.“

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist