Sostinėje planuojama įkurti erdves, kuriose negalią turintys žmonės gyvens, dirbs, mokysis ir laisvalaikį leis visavertiškai dalyvaudami bendruomenėje. Šiuo metu ieškoma projektuotojų 4 grupinio gyvenimo namams, vieniems savarankiško gyvenimo namams, 2 dienos užimtumo centrams / socialinėms dirbtuvėms ir dienos centrui.

„Tokie šeimos modeliui artimi apgyvendinimo centrai yra skirti proto ar psichikos negalią turintiems žmonėms, kurie dėl institucinės globos iki šiol dažnu atveju stokojo integracijos į visuomenę. Kuriami jaukūs būstai, kuriuose gyvens iki 10 žmonių. Projektuotojų prašoma sukurti nedideles ir funkcionalias erdves, kad jos kuo labiau primintų namų šilumą ir šeimos ratą“ – sako „Vilniaus vystymo kompanijos” Projekto vadovė Irma Poškutė.

Grupinio gyvenimo namų gyventojai su darbuotojų pagalba bus mokomi ne tik patys pasirūpinti savo buitimi ir pagrindiniais poreikiais, apsipirkti parduotuvėje ar naudotis viešuoju transportu, bet ir lankytis renginiuose ar dalyvauti miesto gyvenime.

„Vilniečiai yra visi lygūs ir turi vienodas teises džiaugtis miestu, gyvenimu ir laisva kasdienybe, kurią kuria patys. Grupinio gyvenimo namai yra labai reikalingi tiems, kurie gali gyventi savarankiškai, bet dėl iki šiol galiojusių tvarkų buvo atskirti. Šiandien Vilnius yra atviras jiems“, – apie projektą sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danuta Narbut.

Vilniaus vystymo kompanija skelbia pastatų projektavimo paslaugų pirkimą, šiuo metu perkamos projektavimo paslaugos 8 pastatams: 4 grupinio gyvenimo namams (kiekvienuose iki 10 gyventojų), vieniems savarankiško gyvenimo namams (iki 10 vietų), 2 užimtumo centrams/socialinėms dirbtuvėms (veikloms iki 40 lankytojų), vienas dienos centras (iki 20 lankytojų).

Šis projektas yra jau aštuonerius metus vykstančios institucinės globos pertvarkos dalis. Lietuvoje sėkmingai veikia jau apie 100 grupinio gyvenimo ir 20 savarankiško gyvenimo namų, kuriuose asmuo su negalia savo kasdienybę pagal galimybes organizuoja pats.

Bendra projekto vertė – 4,89 mln. Eur,  iš jų 4,49 mln. Eur finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, likusioji dalis skiriama iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist