Miestas

Remigijus Šimašius apie Maskvos namų nugriovimą: žodis čia Statybų inspekcijai, Turto bankui ir Vyriausybei

Remigijus Šimašius sureagavo į tai, kas turėtų spręsti, ar Maskvos namai, esantys Rinktinės ir Juozapavičiaus gatvių sankirtoje, turėtų būti nugriauti ar kitaip panaudoti. Savo nuomonę Vilniaus meras išdėstė socialiniame tinkle „Facebook“.

„Daug kas klausia, ar galima negriauti, o panaudoti kitaip. Aišku, kad galima. Ir gerai būtų. Ir miestas palaikytų tai, ką ir esu sakęs ne kartą ir viešai, ir oficialiai. Tačiau žodis čia Statybų inspekcijai, Turto bankui ir Vyriausybei. Jie visi kol kas tyli ir laukia formalios datos, kada pastato savininkas pats nusigriaus pastatą – toks teismo įpareigojimas. O nusigriauti aišku, kad nenusigriaus – orkai turi kitų rūpesčių dabar, nes ne ant tų užsirovė Ukrainoje“, – rašo Remigijus Šimašius.

„Mes gi savo darbą padarėme – kol dar žalia šviesa šiam projektui iš ankstesnių valdžių buvo, žadėjau, kad padarysiu viską, kad ši Kremliaus propagandos mašina mūsų mieste neatsirastų. Padariau. Ačiū komandai visai. Neatsirado ir nebeatsiras. Dabar va turim gyvatę ant stogo, piešinį ant sienos, ir malonesnį rūpestį – kaip prasmingai panaudoti šią vietą ar pastato griaučius“, – priduria Vilniaus meras.

 

Primename, jog liepos pabaigoje ant Maskvos namų fasado nupieštas grafitis, vaizduojantis tautiniais drabužiais vilkinčią jauną ukrainietę.

Idėja Vilniuje pastatyti Maskvos namus gimė 2004 metų liepą, kai karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejaus iškilmėse lankėsi tuometis Maskvos meras Jurijus Lužkovas. Tuomet nutarta panašų projektą vykdyti ir Maskvoje.

Skelbta, kad šie namai būtų kultūros ir verslo bendradarbiavimo centras, kurio tikslas – sukurti ir toliau plėtoti gerus kaimyninius santykius tarp Maskvos ir Vilniaus.

 

2016 metais Vilniaus miesto apylinkės teismas iš dalies tenkino Statybos inspekcijos ieškinį bei panaikino 2008 metais išduotą pastato statybos leidimą.

2018 metais R. Šimašius sakė, jog „objektas yra Kremliaus propagandos įrankis ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui“.

2022 m. sausio mėnesį R. Šimašius skelbė, kad Maskvos namai bus griaunami. „Tačiau viena aišku – ši vieta priešais Gedimino pilį neteks propagandos mašinai. Sklypas grįš Lietuvai, plytos galės keliauti į Maskvą“, – rašė jis.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button