Miestas

R. Šimašius: vakcinacijos procesas sostinėje vyksta sklandžiai, šiuo metu situacija ligoninėse šiek tiek lengvesnė

Sostinės meras Remigijus Šimašius atkreipia dėmesį, kad Vilniaus regione epidemiologinė situacija išlieka sudėtinga. Vis tik sostinės meras džiaugiasi, kad sostinėje didėjančios skiepijimo nuo COVID-19 apimtys pagaliau šiek tiek pradeda teigiamai atsispindėti ligoninių statistikoje.

„Jeigu pradžioje praėjusios savaitės buvo kaip iššūkis daugiau kaip 40 tūkst. vakcinų, kurių dalis papildomai buvo gauta, sklandžiai suvakcinuoti, tai labai džiaugiuosi, kad iki šeštadienio iš esmės visos tos vakcinos ir buvo sunaudotos. Tai labai džiugu, kad procesas vyksta ypač sklandžiai ir gerai. Tai reiškia, kad didelė dalis vilniečių gavo jau apie antrą vakcinos dozę arba pirmą vakcinos dozę“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje džiaugėsi R. Šimašius.

Sostinės meras taip pat teigė, kad panašu, jog įsibėgėjanti vakcinacija Vilniuje pradeda šiek tiek atsispindėti ir ligoninių statistikoje.

 

„Matome, tiesą sakant, ir iš ligoninių statistikos, kad, jeigu susirgimų skaičius išlieka didelis, tai bent jau ligoninėse šiek tiek lengvesnė situacija negu praėjusios savaitės pradžioje. Tai yra turime 18 laisvų vietų, šio ryto duomenimis, praėjusią savaitę buvo tik 3 laisvos vietos iš 320. Tai situacija šiek tiek lengvesnė“, – atkreipė dėmesį jis.

Pasak R. Šimašiaus, dauguma ligoninėse šiuo metu gulinčių sunkios būklės COVID-19 pacientų yra rizikos grupėms priklausantys asmenys, kurie nepasinaudojo proga pasiskiepyti.

„Iš E. sveikatos oficialių duomenų neturime, bet galiu apsakyti, kad vis tiek akivaizdu, kad didžioji dalis gulinčių ligoninėse su rimtais simptomais yra tie, kurie nepaskiepyti. Beveik visi iš gulinčių yra tie, kurie galėjo pasiskiepyti. Tai šiuo atveju primenu, kad tai yra labai rimtas ir asmeninės atsakomybės klausimas, nes tai kainuoja daug, resursų išnaudojama daug, gydytojai ir medicinos personalas yra tikrai pervargęs“, – sakė jis.

 

Sostinės meras taip pat informavo, kad šią savaitę Vilnius yra gavęs 53 tūkst. vakcinų. Vis tik R. Šimašius atkreipė dėmesį, kad iš gauto vakcinų skaičiaus 15 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinų dozių bus atidėta ateinančią savaitę vykstančiai revakcinacijai, kadangi kitą savaitę šio gamintojo vakcinų siuntos tiekimas nenumatomas.

Ragina misteriją svarstyti ankstinti skiepijimą antrąja „AstraZeneca“ gamintojo doze

Vilniaus meras taip pat ragina Sveikatos apsaugos ministeriją apsispręsti dėl galimybės ankstinti antrąjį skiepą „AstraZeneca“ gamintojo vakcina.

 

„Aš labai laukiu ministerijos sprendimo, kad būtų galima paankstinti antrąją dozę“, – teigė R. Šimašius.

Sostinės meras įsitikinęs, kad gyventojams „AstraZeneca“ vakcina yra nepatraukli būtent dėl to, kad antrosios skiepo dozės reikia laukti tris mėnesius.

„Tikrai paliksiu tą diskusiją, kada tai yra geriau imunitetui, gydytojams. Oficialūs duomenys yra, kad antra dozė turi būti tarp keturių ir dvylikos savaičių gaunama. Aš ne kartą kėliau ir Sveikatos apsaugos ministerijai tą klausimą, kad natūralu, kad mes turime šitą problemą, kad žmonės skaičiuoja. Ir net nepaisant to, kad didesnis nei po kitų pirmų dozių, bet pilną paketą žmogus gauna gavęs antrą dozę“, – atkreipė dėmesį jis.

 

„Matematika yra paprasta, jeigu gavau balandžio 1 dieną pirmą „AstraZeneca“ skiepą, o antrą skiepą gausiu birželio pabaigoje, tai žmogus, kuris gauna, tarkime, gegužės 3 d. pirmą „Pfizer“ dozę, tai antrą dozę gaus gegužės pabaigoje, tai yra mėnesiu anksčiau. Tai natūralu, kad žmonės, norėdami gauti pilną imunitetą, labiau linksta rinktis kitą vakciną, ir tai yra problema“, – akcentuoja jis.

R. Šimašius primena, kad kol kas galimybė paankstinti antrąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę yra sudaryta abiturientams ir mokytojams.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
prie Neries
prie Neries
1 mėnesį

Litexpo puikiai apgalvota vakcinavimo eiga, šaunūs savanoriai ir visi talkinantys

Artūras
Artūras
1 mėnesį

Laba diena, Šiandien registravausi vakcinacijai trečiaideniui gegužės 5 d. ir mane vilnietį, kažkodėl užregistravo vakcinuotis ne Vilniuje, o Elektrėnuose, Draugystės g.24 vakcinacijos centre Ledo Rūmuose.Bandžaiu aiškintis, bet niekas nieko nežino kodėl taip yra, skambinau 19002, bet ten man pasakė, kad mano registracijos jie nemato. Jei bandau iš naujo registruotis, tai rašo, kad jau registruotas esu vakcinacijai Elektrėnuose. Kaip pasinaikinti regiustraciją Elektrėnuose ir vėl normaliai pabandyti užsiregistruoti Vilniuje. Tai kur čia sklandus vakcinavimas ?

vilnietis
vilnietis
1 mėnesį

nuotabi statistika… tik klausimas, kiek vilniučių gavo skiepą lieka atviras, nes registruotis gali visa Lietuva. Kažkoks absurdas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button