Miestas

R. Karbauskis: Galutinį sprendimą, kam priklausys Lukiškių aikštė, priims Seimas

Galutinį sprendimą, kam priklausys Lukiškių aikštė, priims Seimas, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Seimas sprendžia, kas tą aikštę valdys. Jeigu Seimas priims sprendimą atiduoti šitą aikštę Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC), tokiu atveju  istorija bus pabaigta“, – BNS sakė R. Karbauskis.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas antradienį pranešė, kad darbo grupei dėl Lukiškių aikštės pavyko suderinti pozicijas su Vilniaus savivaldybe dėl aikštės panaudos sutarties ir ji kol kas lieka Vilniaus savivaldybei.

R. Karbauskis tvirtino, jog ministerijos sprendimas susitarti su sostinės savivaldybe neprieštarauja Seime svarstomam siūlymui aikštę perduoti LGGRTC.

„Seimas priėmė įstatymą ir ministerija pareikalavo papildyti sutartį atsižvelgiant į įstatymo nuostatas dėl aikštės naudojimo principų. Bet šiandien Seimas svarsto kitą pataisą, kad būtų šitas aikštės valdymas atiduotas LGGRTC, ir atitinkamai, jei tai bus padaryta įstatymu, tos sutarties galiojimas automatiškai nutrūksta. Tai, ką Kultūros ministerija daro, visiškai neprieštarauja tam, kas svarstoma Seime“, – teigė R. Karbauskis.


Jis prieš kelias savaites buvo paskelbęs, jog Vyriausybės sudaryta darbo grupė siūlys nutraukti panaudos sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe dėl Lukiškių aikštės valdymo. Darbo grupė tuomet dar nebuvo baigusi darbo ir priėmusi sprendimų. 

Pasak kultūros ministro, į atnaujinamą panaudos sutartį įtraukta nuostata, kad Lukiškių aikštės naudojimas turi būti derinamas konsultuojantis su LGGRTC, Kultūros ministerija, kitomis institucijomis.

M. Kvietkauskas žurnalistams teigė, kad savivaldybė turės per keturis mėnesius parengs detalų priemonių planą, kaip bus įgyvendinamas Seimo liepą priimtas Lukiškių aikštės įstatymas.

„Tai bus detalesni žingsniai dėl Vyčio memorialo įgyvendinimo, dėl aikštės naudojimo tvarkos, jie bus derinami kartu su kitomis valdžios institucijomis“, – sakė M. Kvietkauskas.

Jis vis dėlto neatmetė, kad aikštė gali būti perduota LGGRTC, jei Seimas priims tokias valdančiųjų iniciatyva parengtas pataisas.

„Konstatuojame, kad pakeitimai su savivaldybe suderinti. Jeigu Seime būtų priimtos įstatymo pataisos dėl naujo valdytojo, tuomet yra naujas valdytojas, situacija keičiasi“,  – teigė M. Kvietkauskas. 

Seimas praėjusią savaitę po pateikimo pritarė valdančiųjų siūlymui aikštės valdymą perduoti Genocido centrui – projektą apsvarsčius komitetams, jis į plenarinių posėdžių salę turėtų grįžti spalio 15-ąją. „Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis įsitikinęs, kad šią pataisą priims dar šios kadencijos Seimas.

Autorė Milena Andrukaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jin
Jin
1 mėnesį

Kaip sakoma, jau kelis mėnesius Karbauskis loja, o karavanas kaip ėjo, taip ir eina…

hmmm
hmmm
1 mėnesį
Atsakinėti į  Jin

tikėkimės los ne ilgiau kaip mėnesį 🙂

Back to top button