Miestas

Prokuroras kreipėsi į teismą dėl Vilniaus miesto Pagirių vandenvietės

Vilniaus apygardos prokuroras kreipėsi į teismą prašydamas panaikinti Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus įsakymą, kuriuo dėl pramonės plėtros buvo patvirtinti sumažinti Vilniaus miesto Pagirių vandenvietės požeminio vandens ištekliai, jiems realiai nesumažėjus.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, teismo taip pat prašoma panaikinti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą, kuriuo, remiantis Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus įsakymu, organizuotas Vilniaus rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano koregavimas, siekiant sumažinti Vilniaus (Pagirių) požeminio vandens vandenvietės teritoriją bei atitinkamai sumažinti jos šiaurinio bloko apsaugos zonas.

„Sumažinus Vilniaus (Pagirių) gėlo požeminio vandens vandenvietės išteklius, panaikinama valstybei išimtine nuosavybės teise priklausančio požeminio gėlo vandens apsauga, atsiranda tikimybė negrįžtamai prarasti šiuos gėlo vandens išteklius, taip pat gali būti padarytas neigiamas poveikis gamtai bei gyvenamajai aplinkai“, – rašoma pranešime.

 

Jame taip pat teigiama, kad prokuroras, teikdamas ieškinį teismui, įvertino ir tai, kad avarijos Astravo atominėje elektrinėje atveju būtų pažeisti viso Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybės gyventojų interesai, nes bus apribotos galimybės išgauti gėlą vandenį iš išžvalgytos vandenvietės, priklausančios Vokės upės, o ne Neries upės baseinui.

Pernai gruodžio viduryje naujienų portalas lrt.lt skelbė, kad vienai didžiausių medžio plaušų plokščių gamintojų „Homanit“ planuojant statyti gamyklą Vilniaus rajone, įmonei leista mažinti vandenvietę, kuri nelaimės Astravo atominėje elektrinėje atveju galėtų tarnauti kaip rezervinė ir tenkinti pusę sostinės geriamojo vandens poreikio.

Vokietijos bendrovė gamyklą statys Vilniaus rajone, buvusių Pagirių šiltnamių teritorijoje, į ją ketinama investuoti apie 100 mln. eurų ir sukurti daugiau nei 400 darbo vietų. Tačiau jos statyboms priešinasi vietos bendruomenė – ji išsiuntė raštus tiek Seimui, tiek Vyriausybei.

 

Lrt.lt teigia, kad gamyklos statybas rezervinės vandenvietės apsauginėje zonoje padėjo legalizuoti aktyvūs „Investuok Lietuvoje“ veiksmai. Jais buvo siekiama sumažinti vandenvietę.

2018 metais Aplinkos ministerija teigė, kad teritorijoje Pagirių kaime planuojamai veiklai yra taikomi apribojimai dėl pavojingų medžiagų, o medienos plokščių gamyboje naudojami įvairūs tirpikliai,  fenoliai, pesticidai, arsenas, boras ir kitos cheminės medžiagos .

„Visos šios medžiagos yra ne tik cheminės, bet dar ir pavojingos cheminės medžiagos. Ar šių medžiagų naudojimas gali turėti įtakos požeminio vandens išteklių kokybei, priklauso nuo to, koks bus gamybos procesas, t. y. ar yra galimybė šioms medžiagoms patekti į aplinką“, – rašė Aplinkos ministerija.

 

Anot „Vilniaus vandenų“, investicijų atėjimu esą buvo suinteresuotos ir miesto, ir rajono savivaldybės. Tuo metu „Investuok Lietuvoje“ tikino, kad vandenvietės apsaugos zonos mažinimo procesą inicijavo visos „suinteresuotos šalys“, tarp jų – ir Aplinkos ministerija.

„Homanit Lietuvos“ direktorius Andrius Ostrauskas sakė, kad vertinant poveikį aplinkai bus atliktas triukšmo bei taršos modeliavimas. Įmonė žadėjo imtis priemonių, kad už gamyklos ribų būtų suvaldytas ne tik triukšmas, bet ir kvapai, dulkės.

Anot jo, gyventojai neturėtų baimintis ir dėl sumažintos vandenvietės. Esą atlikti skaičiavimai ir vertinimas parodė, kad likusių gręžinių užtektų patenkinti tiek vandens rezervo, tiek gyventojų bei valstybės poreikiams didesne apimtimi, net jei Astravo atominėje elektrinėje įvyktų incidentas.

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Liūdna

Dažniausia moralė mažėja, didėjant pinigų kiekiui.

PRIE KO MORALE ????

YRA ISTATYMAI IR PAGAL JUOS TURI BUTI VISKAS DAROMA…NEGALI BUTI TAIP KAD CIA JIE VEIKIA O JEI GYVENTOJAMS ATRODO KITAIP NEI PARASYTA ISTATYMUOSE JIE NEBEVEIKIA…IR TAIP VILNIUJE VISUR…REIK TIEST GATVE KURI NUMATYTA PRIES 30 METU , SUPROJEKTUOJAMA GATVE O GYVENTOJAI…NE MUMS NEPATINKA IR GATVES NEBUS…KAS TAI YRA ???????? AR BEIMANOMA KA VILNIUJE STATYTI KAI GYVENTOJU NUOMONE AUKSCIAU ISTATYMU, MIESTO IR MIESTIECIU INTERESU ????????

Saulė

Priešinasi ne visi gyvetojai. Esu iš Pagirių. Ir manau, kad gamyklos pastatymas šalia atneš naudos, ypač regiono plėtrai. Dėl vandenvietės apmaudu.

Nauda?

Naudos kapitalui tik tiek. Žmogaus sveikatai naudos tai visiškai neatneš. Nebent jūsų prioritetas pinigai, bet kokia kaina.

VANDENVIETE

O PRIE KO CIA VANDENVIETE ???? AR ANT JOS STATO NE , JI NET NEVEIKIANTI O REZERVINE KURI GALBUT NIEKADA IR NEVEIKS…KLAIPEDOJE TOKIA GAMYKLA VEIKIA ANT UPES KRANTO…O KIEK GAMIKLU ANT JURU, UPIU KRANTO OLANDIJOJE AR MATETE ???????? KA JIE DURNESNI ?????

KONSERVATORISKA BEPROTYBE

ATSKIROS SALYS VARZOSI DEL INVESTICIJU BET NE LIETUVA..JI PASIRENGUSI BET KOKIOMIS PRIEMONEMIS JAS ISGUITI…PRISIDENGIANT MISTINE GRESME NACIONALINIAM SAUGUMUI VILNIAUS ORO UOSTAS PRARADO APIE 10 MLN INVESTICIJU IR VIRS 200 NAUJU DARBO VIETU, UZDRAUSTA INVESTUOTI 70 MLN EURU I KLAIPEDOS UOSTA CIA NE TIK KAS MET BUS PRARANDAMA APIE 8 PROC. KROVOS BET DESIMTIS MILIJONU PRARAS IR LIETUVOS GELEZINKELIAI..IR AISKU LIETUVOS BIUDZETAS DABAR VEL BANDOMA UZDRAUSTI KAZKOKIA MISTINE REZERVINE VANDENVIETE KURI NET NENAUDOJAMA IR NIEKAD NEBUS NAUDOJAMA IR DEL KAZKOKIU BABUCIU REIKALAVIMU BUS STABDOMA 100 MLN EURU INVESTICIJA !!!!!!! KIEK TOKIU INVESTICIJU PER 30 METU BUVO VILNIUJE ???? SPEJU NEI VIENOS..… Skaityti daugiau

(_*_)

Pilna vietos tokiem dalykam ne prie pat gyvenviečių !

ZEMES PASKIRTIS

NEGALI STATYT KUR NORI…O TEKO GIRDETI APIE ZEMES PASKIRTI ????? YRA KITOS PASKIRTIES ZEME-Pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos !!!!

ZEMES PASKIRTIS

TODEL GAMYKLA IR STATOMA ZEMES SKLYPE KURIS IR YRA –Pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijoje. AR KAZKIENO NUOMONE, PAGEIDAVIMAI IR MATYMAS YRA AUKSCIAU ISTATYMU IR NORMATYVU ????? AR KAD PETRAS IS PAGIRIU GAVOJA KITAIP NUO TO ISTATYMAS NUSTOJA GALIOS ???????

...

Raminkis Caps Locku rasyti – ko cia nerviniesi. Matyt, jei prokuroras emesi bylos, yra pagrindas ir kad ne viskas taip jau rozem klota kaip cia bandai visus itikinti. Apskritai, vien tai, kad vykdomi darbai dar neatlikus poveikio aplinkai vertinimo nera taip jau svaru. Tad sedek ramiai – jei tie, kurie nenori gamyklos bus neteisus, teismas taip ir pasakys.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button