Vilniaus miesto savivaldybėje vyko antroji konsultacija su visuomene dėl UNESCO pasaulio paveldo vertybės, Vilniaus istorinio centro, valdymo plano rengimo. Projekto komanda vilniečiams pristatė pirminį esamos būklės (stiprybių, silpnybių, grėsmių ir galimybių) analizės variantą apie Vilniaus istorinio centro valdymą ir kvietė dalyvius pasidalinti savo įžvalgomis, siūlymais ir pastabomis dėl vertybės išsaugojimo ir tvaraus naudojimo. 

Renginyje dalyvavo 54 gyventojai.

Renginio metu susirinkusiems dalyviams buvo pristatytas Vilniaus istorinio centro (senamiesčio) išskirtinės visuotinės vertės (IVV) suvedimas, kurį atliko paveldosaugos specialistė dr. Viltė Janušauskaitė ir Kultūros ministerijos Kultūros paveldo politikos grupės patarėja Sigita Bugenienė. Vilniaus istorinio centro valdymo plano koordinatorė Rugilė Balkaitė Puodžiūnienė apžvelgė ekspertų komandos parengtą pirminę stiprybių, silpnybių, grėsmių ir galimybių (SSGG) analizę penkiose srityse:

  • Kultūros paveldo apsaugos (rengė VšĮ „Kultūros paveldo ekspertų asociacijos“ pirmininkė, architektė, urbanistė, paveldo apsaugos ekspertė Giedrė Filipavičienė);
  • Darnaus vystymosi (rengė urbanistė, MB „MASH Studio“ direktorė Živilė Šimkutė);
  • Darnaus turizmo (rengė turizmo ekspertė dr. Rasuolė Andrulienė);
  • Švietimo ir ugdymo (architektas, VšĮ „Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra“ direktorius Gediminas Rutkauskas);
  • Socialinių ir ekonominių aspektų (rengė Vilniaus universiteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto sociologas dr. Tadas Šarūnas).

Trumpą Senamiesčio apžvalgą renginio metu atliko inžinierius, restauratorius, kultūros paveldo ekspertas Petras Kanevičius, kuris nuotraukomis iliustravo senamiesčio pastatų priežiūros ir kitas problemas. 

Po pristatymų ir trumpos klausimų-atsakymų sesijos dalyviai buvo kviečiami diskusijai mažesnės apimties teminėse grupėse, kur jų įžvalgas, patirtis ir komentarus fiksavo savo sričių ekspertai.  

Svarbu paminėti, kad renginio metu iš kelių visuomenės narių buvo sulaukta  kritikos pasirinktam SSGG formatui, dėl to, kad analizės projektas buvo paskelbtas gana vėlai ir palikta per mažai laiko susipažinti su medžiaga. Valdymo plano rengimo komanda apgailestauja dėl kilusių nepatogumų ir, siekdama užtikrinti tinkamą visų visuomenės narių įtrauktį, pakartotinai pristatys SSGG analizės projektą rugsėjo mėnesį. 

Visos gyventojų išsakytos pastabos, pateiktos tiek susitikimo metu, tiek raštu (prieš ir po renginio), bus įvertintos toliau dirbant prie esamos situacijos analizės. 2023 m. liepos pradžioje šis dokumentas taip pat bus siunčiamas įvertinti nepriklausomai kultūros paveldo ekspertei prof. Yoncai Kösebay Erkan. Gavus ekspertės išvadas ir įvertinus gautas pastabas iš visuomenės, toliau bus rengiamos Vilniaus istorinio centro valdymo plano priemonės. 3-oji konsultacija su visuomene dėl pakartotinio SSGG analizės projekto ir kartu siūlomų valdymo plano priemonių yra numatyta 2023 m. rugsėjo viduryje. 

Detalus šios, antrosios konsultacijos, su miestiečiais apibendrinimas ir vykusių diskusijų aprašymas bus pateiktas iki liepos mėn. pabaigos. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist