Miestas

Pristatyta, kaip atrodys nauja vieša vieta Šnipiškėse – „Drakono pieva“

„Vilniaus plano“ architektams bendradarbiaujant su vietos bendruomene, Šnipiškėse, netoli Giedraičių gatvės, pristatė, kaip atrodys nauja vieša erdvė -„Drakono pieva“.

„Drakonų pievos“ teritoriją siūloma skaidyti zonomis. Šiaurinėje dalyje, atokiau nuo gatvės, bus suformuota aktyvi zona su vaikų žaidimo, krepšinio ir treniruoklių aikštelėmis. Pietinė dalis skirta įėjimams į skverą ir nedidelei pievai. Rytinė dalis po senomis liepomis taps ramiąja skvero dalimi su suoliukais bei sena vandens pompa, kaip charakteringu vietos elementu.

Drakono pieva
Nuotr.: Vilniaus planas

Tiesiai už verslo komplekso „Burės“, Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje, yra nedidelė pieva, vietos gyventojų vadinama „Drakonų pieva“. Tai yra medinės Šnipiškių dalies vienintelė viešoji erdvė, kuri tarnauja skirtingų socialinių grupių kontaktui ir šnipiškiečių bendroms kūrybinėms veikloms. Šios vietos egzistavimas kaimynystėje yra gyvybiškai svarbus kaip galimybė medinės Šnipiškių dalies gyventojams palaikyti ir gerinti kaimynystės sveiką socialinį klimatą bei saugumą.

 

Nuo 2013 metų „Drakono pievoje“ rengiamos kaimynystės gyventojus sutelkiančios šventės, kaimynų iškylos, edukacinės veiklos, pasitarimai bendruomenei svarbiais klausimais. Nuo 2014 metų „Drakono pieva“ funkcionuoja kaip vienintelė žaidimo aikštelė, suburianti medinių Šnipiškių vaikus. Taip pat ji tarnauja ir kaip reprezentacinė medinių Šnipiškių erdvė, nuo kurios prasideda ekskursijos po medinį rajoną, orientaciniai žaidimai, organizuojami plačiai vilniečių auditorijai skirti renginiai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button