Miestas

Prie Baltojo tilto esanti instaliacija „Viršūnės“ taps Vilniaus šviesų festivalio dalimi

Nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) 20-ies metų veiklą pristatanti instaliacija „Viršūnės“ taps Vilniaus gimtadienį mininčio renginio „Vilniaus šviesų festivalis 2022“ dalimi. Festivalio svečiai, aplankę INVEGOS instaliaciją, turės puikią progą pakeliauti po 20-ties įmonės veiklos metų istoriją ir pamatyti, kaip pamečiui kito mokesčių mokėtojų lėšomis vykdomos investicijos, jų atsiperkamumas ir įtaka šalies ekonomikai.

„Tai precedento neturintis atvejis, kai viešojo sektoriaus įmonė, minėdama savo veiklos 20-metį, visus sukauptus duomenis pavertė meno kūriniu ir juo dalijasi su visuomene, parodydama valstybės efektyvių investicijų mastą ir kokio dydžio sukurta pridėtinė vertė ne tik verslui, bet ir šalies ekonomikai“, – meninės instaliacijos reikšmę įvardija INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Tęsdamas mintį K. Motiejūnas pabrėžia, kad INVEGA visada dirbo verslo labui ir atsakingai užpildydavo finansavimo trūkumo spragas, todėl per 20 metų laiku ir tikslingai atliktos daugiau nei 2 milijardų eurų investicijos sukūrė prielaidas finansuoti daugiau nei 47 tūkst. verslų ir pritraukti daugiau kaip 1,4 milijardo eurų privataus kapitalo. Kelionę link tokių skaičių festivalio lankytojai galės įvertinti pamečiui: instaliacijoje atskleidžiamas kiekvienais metais finansuotų verslų ir taikytų priemonių skaičius bei sudarytų sandorių sumos.

 

Instaliacijos „Viršūnės“ autorė – menininkė Agnė Kišonaitė. Šviečiantį meno kūrinį, primenantį 4 m aukščio, 100 metrų ilgio ir 50 metrų pločio kalnus, šviesų festivalio svečiai galės aplankyti prie Baltojo tilto įsikūrusios čiuožyklos.

Sausio 25-ąją sugrįžtantis IV Vilniaus šviesų festivalis vyks iki pat sausio 29 d., meno galerijos instaliacijos sostinės dangų nušvies vakarais nuo 17 val. iki 22 val. Festivalio lankytojai kartu su INVEGOS veiklą atspindinčiu šiuolaikinio meno kūriniu „Viršūnės“ galės pamatyti dar dviejų dešimčių menininkų iš viso pasaulio sukurtus projektus: menines instaliacijas, šviesos projekcijas, skaitmeninio meno ir apšvietimo dizaino sprendimus, miesto architektūrą transformuojančius kūrinius. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytas
Vytas
3 mėnesius

Tai gal ta proga ir gatvių apšvietimą priskirkime prie programos dalies? 🤣🤣🤣

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button