Kaip vienoje vietoje atrodo net 16 000 medelių? Tokią unikalią galimybę pamatyti vienoje vietoje augančius maždaug pusės metų miško sodmenis – pušis, egles, juodalksnius, maumedžius ir beržus – turi prekybos centro Ozas lankytojai. Pirmajame prekybos centro Ozas aukšte dviem savaitėms įkurdintas mini miškas – bendras prekybos centro ir Valstybinių miškų urėdijos projektas.  

“Kartu su Valstybinių miškų urėdija vienoje iš PPC OZAS poilsio ir pramogų zonų įkurtas žaliuojantis miškelis iš net 16 tūkst. beržų, pušų bei eglių sodinukų neabejotinai patrauks lankytojų dėmesį bei skleis itin svarbią žinią, jog didžiausias turtas yra miškai, kurie kaip skydas saugo nuo klimato atšilimo. Todėl Lietuvoje miškai yra nuolat atsodinami, atnaujinami bei saugomi. Dėmesys aplinkai yra viena pagrindinių mūsų veiklos sąlygų, tad džiaugiamės šia partneryste ir galimybe pasakoti apie tvarumo bei aplinkos puoselėjimo temų aktualumą, šįkart – praktiškai pademonstruojant, kaip atrodo mažytės pušelės, berželiai ar eglutės, kurios netrukus pradės naują savo gyvavimo ciklą. Ekspoziciją galės aplankyti visi prekybos centro lankytojai, na, o vėliau šie sodinukai keliaus į jiems skirtą vietą – mūsų šalies miškus”, – teigė prekybos ir pramogų centro „Ozas“ turto valdytoja Ina Augulienė.

Visi 16 000 medelių į prekybos centrą Ozas atkeliavo iš moderniausio Valstybinių miškų urėdijos medelyno ir lankytojus džiugins net dvi savaites. Vėliau miško sodmenys grįš į medelyną ir žiemai keliaus į šaldytuvus, kuriuose lauks pavasario – balandį, kai vyksta miško sodinimo darbai, – medeliai bus pasodinti miške.

„Valstybinių miškų urėdija savo medelynuose kasmet užaugina apie 50 mln. medelių, kurie vėliau sodinami Lietuvos miškuose. Medelynuose vienu metu miškininkų prižiūrimi auga milijonai miško sodmenų, todėl džiaugiamės galimybe visiems lankytojams parodyti bent dalį viso proceso, kaip nuo sėklos iki medelių užauginami miško sodmenys ir papasakoti, kiek daug kruopštaus darbo į tai įdeda mūsų miškininkai“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Šiuo metu Lietuvoje jau veikia du modernūs Valstybinių miškų urėdijos medelynai, kuriuose sumontuota automatizuota konteinerių įranga, kai sėklos sėjamos ne į atvirą gruntą, o į specialius tam pritaikytus konteinerius – būtent specialiuose konteineriuose augančius miško sodmenis ir turi galimybę pamatyti lankytojai. Šis technologinis sprendimas leidžia išauginti 3 sodmenų rotacijas per vieną sezoną.

Visos sėklos, iš kurių auginami miško sodmenys, surenkami Valstybinių miškų urėdijos prižiūrimose sėklinėse miško medžių plantacijose. Kasmet iš jų paruošiama apie 2500 kg miško medžių sėklų, tokiam sėklų kiekiui paruošti kasmet išaižoma apie 170 000 kg kankorėžių.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

26 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist