Miestas

Pradedama Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija

Grinda“ pasirašė pirmąją projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“, finansuojamą ES Sanglaudos fondo lėšomis, rangos darbų sutartį. Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos vykdytojais tapo UAB „Plungės lagūna“. Darbai turėtų būti užbaigti per 2 metus.

„Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginiai valo Karoliniškių, taip pat nuo greta esančių Viršuliškių, Justiniškių, dalies Pilaitės mikrorajono gatvių surenkamas paviršines nuotekas. Į valymo įrenginius atitekės ir paviršinės nuotekos nuo vakarinio aplinkkelio. Rekonstruoti valymo įrenginiai išvalys ženkliai didesnį kritulių kiekį, sumažins naftos produktais užteršto vandens patekimą į natūralią aplinką, vandenį išvalys ir nuo smulkiųjų dalelių, kurios akumuliuoja teršalus. Išvalytas vanduo bus išleidžiamas į Sudervės upelę“, – teigia UAB „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

Planuojama, kad po Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos naftos produktų išvalymo efektyvumas sieks iki 60 proc., skendinčiųjų medžiagų – iki 84 proc., o įrenginių valdymas bus automatizuotas.

 

Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija truks iki 2019 m. pabaigos, o jo vertė sieks beveik 3,3 mln. eurų. Tai yra viena iš ES Sanglaudos fondo lėšomis finansuojamo projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ veiklų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dileta
Dileta
4 metus

Pagaliau buvo pradėta nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija. Kokybiškas nuotekų valymas labai svarbus. O jei dar kaip minima išvalys ženkliai daugiau, džiugu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button