Miestas

Pilaitės bendruomenės nariai rinkosi į talką: nukastas sniegas nuo pripučiamo futbolo maniežo kupolo

Vilniaus miesto savivaldybei pakvietus gyventojus į pagalbą šalinant sniego sankaupas aplinkui pripučiamą Pilaitės futbolo maniežą, į savanorišką akciją susirinko kelios dešimtys Pilaitės bendruomenės narių.

„Esame labai dėkingi šiems žmonėms už bendruomeniškumą. Oro sąlygos tikrai buvo neeilinės ir darbuotojai nebespėjo valyti kupolo prieigų. Tačiau tokiose situacijose visuomet labai malonu matyti, kad vilniečiai patys jaučiasi tokių objektų šeimininkais, juos saugo ir puoselėja“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Maniežo prižiūrą vykdanti įstaiga „Active Vilnius“, prieš sezono pradžią atliko techninę kupolo ekspertizę, patikrino įrangos būklę. Šiuo metu kupolu rūpinasi 6 darbuotojai, o prireikus pašalinti sniego sankaupas nuo kupolo viršaus darbus atlieka specialiai tam samdomi aukštalipiai.

 

Neišleidžiamas, nes skirtas žiemai

„Gyventojai dažnai teiraujasi, kodėl neišleidžiame oro iš kupolo žiemos metu. Tačiau iš tiesų kupolas ir yra skirtas šaltajam metų laikui, nes saugo sportuojančius nuo šalčio ir kritulių. Vasarą jis nereikalingas, nes oro sąlygos yra tinkamos lauko futbolui“, – aiškina „Active Vilnius“ vadovas Gintas Teslia.

Pripučiami futbolo maniežai įrengiami, siekiant maksimaliai išnaudoti aikštynus. Kadangi Lietuvos klimato sąlygos yra gana atšiaurios – joms būdinga daug kritulių ir šaltų periodų, siekiant pritaikyti futbolo aikštes šaltajam sezonui, būtina pasirūpinti jų uždengimu arba šildymu.

„Standartinio dydžio futbolo aikštes patalpose įrengti sudėtinga dėl jų užimamo ploto, todėl tenka ieškoti, kaip pritaikyti lauko aikštynus naudojimui visus metus“, – sako G. Teslia.

 

Vilniaus miesto savivaldybė, ateinantį sezoną Vilniuje planuoja papildyti sporto infrastruktūros žemėlapį dar dviem visus metus veiksiančiais futbolo aikštynais. Per šiuos metus planuojama pradėti vieno šildomo futbolo aikštyno įrengimo darbus ir dar vieno pripučiamo maniežo statybą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Darmil

Šaunuoliai! Labai fajna kad atsirado tokiu žmonių. Idealu tik būtų išspręsti problemą su parkingu tėveliams, tai būtų pasaka, nes vietiniai gyventojai už nuopelna negali pastoviai prisiparkuoti, nes puse Vilniaus atvažiuoja viena gatve, darbo dienomis po darbo, o savaitgalii beveik visa diena.

Kestas

Lochai! Laikų uztieskit gera virvę per kupolą,o kai pasninga,pertraukit kaip ” dvibridę” .Kiek laiko ir pinigų sutaupysit!!!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button